2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021 r.

1. Msza św. w tygodniu o 17.00, sobota o 16.00. Intencje.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o dobry błogosławiony nowy rok dla naszej parafii.
  3. Dzisiaj na  sumie będziemy się modlić szczególnie za naszych zmarłych, którzy odeszli od nas w tym roku.
  4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
  5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
  6. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.  Panów z Rady Parafialnej proszę  o zebranie tacy na Mszach św. oraz o przeczytanie czytań.
  7. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. W czasie każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia. Składka przeznaczona jest na misje. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  8. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, modlimy się o nowe powołania do służby Bożej oraz nabożeństwo do św. Józefa.
  9. Do nabycia  prasa katolicka. „Niedziela”.
  10. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 321  – 327.
  11. W tym tygodniu na Msze św. w czasie, których modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla poszczególnych rejonów zapraszamy:

poniedziałek 04.01.2021 r. –  Mielniki, Błonie, Ruski Koniec.

wtorek 05.01.2021 r. –  domy nad Złotką.

piątek  08.01.2021 r. –  Dworska Droga i domy koło kościoła.

sobota 09. 01.2021 r. –  Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej Parafii (zapraszamy tych, którzy do tej pory nie mogli uczestniczyć  kolędowym błogosławieństwie).

12. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą  Bożą  strąć do piekła. Amen. Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
13. Zmarła śp. Janina Rup. Pogrzeb we wtorek o 13.00. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….