II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016

1. Wszystkich parafian – szczególnie dzieci z lampionami zachęcam do  udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17:00, w sobotę o 16.00.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracja. Zmiana tajemnic różańca św.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. Przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia przynosi prezenty szczególnie dla dzieci. Zapraszam na Mszę św. odpustową o godz. 17.00 do kościoła parafialnego.
  5. W środę na Mszę św. zapraszam rodziców oraz dzieci kl. III SP, które otrzymają poświęcone medaliki.
  6. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. Ożanna 15.30, kościół parafialny 17.00.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy wczoraj i dzisiaj podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych w naszej parafii. Ofiara składana  z tej racji przeznaczona jest na prace remontowe w kościołach oraz ogrzewanie kościołów i salki katechetycznej. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i okazane serce.
  8. Do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny.
  9. Do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Chrystus i Ty”.
  10. Przypominamy, że Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wzorem lat ubiegłych organizuje w sklepach naszej parafii zbiórkę produktów żywnościowych. Produkty te zostaną rozdane najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
  11. W tym tygodniu patronują  – dzisiaj św. Barbara, wtorek św. Mikołaj, środa św. Ambroży, piątek św. Jan Diego.
  12. Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
  13. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu  prosimy:
  • kościół parafialny   parafianie z numerów  – 303  –  307a – w piątek  po Mszy św.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł śp. Stanisław Janda. Wieczne odpoczywanie.