IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016

240
 1. Msze św. od poniedziałku do czwartku o 7.00, piątek i sobota o 8.00.
 2. W czwartek spowiedź w Leżajsku w godz. 9.00 do 18.00.
 3. Sobota (24 XII) jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczynamy ten wieczór modlitwą, pamiętamy o zmarłych, potem czytamy fragment z Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, dzielimy się opłatkiem składając życzenia, spożywamy tradycyjne potrawy, a potem kolędujmy czekając na Pasterkę -Na stół wigilijny nie podajemy alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki.
 4. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00. Mszy św. o 15.00 nie będzie. Taki sam porządek Mszy św. w poniedziałek. W poniedziałek Uroczystość św. Szczepana i w tym dniu poświęcenie owsa. Składka z tego dnia na WSD i UP JP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów w Korczynie.
 5. W Boże Narodzenie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jak również taki odpust można zyskać w tym dniu za przyjęcie przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 6. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek – od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych zaraz po Mszy św.
 7. Do nabycia prasa katolicka. „Niedziela”.
 8. Do nabycia są jeszcze świece Caritas.
 9. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
 10. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół parafialny parafianie z numerów – 315 – 327 – w piątek po Mszy św.