IV Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017

313
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, w sobotę o 17.00.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych parafialnych rekolekcjach i odpuście. Szczególnie dziękuję Bractwu św. Józefa, zespołowi Mio Dio, niosącym feretrony i obrazy, ministrantom, panom kościelnemu i organiście.
 3. Dziękuję również firmie pogrzebowej „Róża” z Kuryłówki za wystrój ołtarza z racji odpustu.
 4. Dziękuję również pani Agnieszce Bielak z Chicago za ofiarę 1000 zł. na nasz rzutnik tekstu do kościoła parafialnego. Czekamy na dalszych sponsorów.
 5. W najbliższy piątek – 31 marca, Droga Krzyżowa w kościele parafialnym po Mszy Świętej. Będzie zawierała sceny z filmu „Pasja” z krótkimi rozważaniami.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańcowych, poświęcenie przedmiotów religijnych.  Intencja modlitewna dla róż – o dobrą spowiedź wielkanocną oraz o Boże błogosławieństwo w pracach konserwatorskich przy naszych świątyniach.
 7. Za tydzień taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 8. Polecamy prasę katolicką – do odebrania „Niedziela” oraz „Nasza Arka”.
 9. Do nabycia są baranki na stół wielkanocny.
 10. W środę przed Msza św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy. W czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 11. Osoby, które posiadają niepotrzebne alby komunijne proszone są o przekazanie ich dla dzieci z zespołu Mio Dio. Chcemy, aby dzieci miały jednakowe stroje.
 12. W następną niedzielę, która kiedyś nazywana była czarną, zgodnie z tradycją zasłaniamy krzyże. Zostaną zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Tygodnia.
 13. W piątek 31 marca, po Mszy św. wieczornej w leżajskiej Farze rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie i będą trwały 3 dni. Przy okazji jeszcze raz przypominamy wszystkim zainteresowanym, że przygotowanie do małżeństwa to dwa etapy. Pierwszy to wspomniany wyżej „kurs przedmałżeński”, który może być zrealizowany znacznie wcześniej nawet 2-3 lata przed planowanym ślubem a drugi etap – już bezpośrednio przed ślubem – to poradnia rodzinna dla narzeczonych, którą rozpoczynają narzeczeni 3-4 miesiące przed ślubem.
 14. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy: kościół parafialny   parafianie z numerów –  423 – 426 – w piątek po Mszy św.
 15. Dzisiaj w GOK w Kuryłówce o godz. 18.00 odbędzie się misterium pt. „Rzecz o Zmartwychwstaniu Pańskim”.
 16. Dodatkowy spektakl odbędzie się w najbliższy czwartek, 30 marca, o godzinie 18.00.  Zapraszają organizatorzy.
 17. Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.