IX Niedziela Zwykła – 29 maja 2016

320
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00. Intencje.
 2. Dziękuję wszystkim za wspólne przeżycie procesji Bożego Ciała, szczególnie tym osobom, które przygotowały ołtarze i przyozdobiły trasę oraz tym, którzy w czynny sposób przeżywały tą uroczystość.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. procesja wokół kościoła. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców o dzwonienie dzwonkami.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 procesja i po niej Msza św., następnie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
 5. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia pod zwykłymi warunkami. Nie obowiązuje post od potraw mięsnych. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00- następnie cicha adoracja, o 17.45 nabożeństwo i Msza św. W Ożannej wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.00 spowiedź i Msza św. Pamiętajmy, że „Kto dziewięć pierwszych piątków odprawi jak trzeba, w grzechu nie umrze lecz pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy ks. Proboszcz od 8.00,ks. Wikariusz od 11.00.
 7. W sobotę pierwsza sobota miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej – rozpoczynamy różańcem o godz. 17.30. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca – odbywać się będą od czerwca do października. Jest to prośba Matki Bożej aby wynagradzać za grzechy i ratować dusze przed piekłem.
 8. W piątek na Mszę św. i swoje spotkanie zapraszamy młodzież gimnazjalną z kl. I i II.
 9. Następna niedziela pierwsza niedziela miesiąca czerwca– adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż – o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o Boże błogosławieństwo w pracach podejmowanych na rzecz naszej parafii.
 10. Taca w następną niedzielę przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 11. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia – ”Niedziela”.
 12. Dziękujemy ks. Prymicjantowi Jackowi Wilkosowi z Brzyskiej Woli za udzielenie nam błogosławieństwa.
 13. Wszystkim naszym parafianom i gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
 14. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół św. Mikołaja parafianie z nr 534/12 – 538.
 • kościół parafialny parafianie z nr 437 – 440 – w piątek po Mszy św.