Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.

672
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, czwartek i sobota o 16.00. Intencje.
 2. Jutro święto św. Młodzianków.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, błogosławieństwo przedmiotów religijnych oraz zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o dobry błogosławiony nowy rok dla naszej parafii. 
 4. Za tydzień na sumie będziemy się modlić szczególnie za naszych zmarłych, którzy odeszli od nas w tym roku.
 5. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i Nowenna do MBN Pomocy.
 6. W najbliższy czwartek zakończenie roku Pańskiego 2020. Msza święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne będzie o godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej Mszy świętej i  nabożeństwie, aby podziękować za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za to, co było naszą słabością i grzechem.  Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. 
 7. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. W ten pierwszy dzień Roku Pańskiego 2021 w sposób szczególny modlimy się w  intencji pokoju na świecie. Za publiczne omówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Przypomnę, że do ważności I piątku miesiąca jest potrzeba przyjęcia Jezusa w Komunii św. 
 9. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 16.00.
 10. Dziękujemy Gminie za ofiarowanie choinki. Podziękowania kierujemy za ich przystrojenie oraz przygotowanie szopki. Szczególnie panu kościelnemu oraz wszystkim pomagającym.
 11. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za piękne przeżycie tych świąt, w szczególny sposób dziękujemy tym, którzy włączyli się w liturgię nabożeństw.
 12. Dziękuję wszystkim, którzy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przystąpili do Duchowej Adopcji. Wczoraj zakończył się okres 9-cio miesięcznej modlitwy. 
 13. Można jeszcze odebrać płytę z kolędami naszego zespołu Mio Dio. 
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na środę do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  308 – 318.
 15. Odwiedziny duszpasterskie w tym roku, czyli kolęda ze względu na obostrzenia sanitarne będą miały nieco inny przebieg. W odpowiedzi na prośbę i propozycję Księdza Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity przemyskiego, która została przedstawiona w Liście Pasterskim na Adwent 2020, pragniemy serdecznie zaprosić całą wspólnotę na spotkanie kolędowe do Kościoła parafialnego.  Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00, która będzie ofiarowana w intencji: O błogosławieństwo Boże dla rodzin danego rejonu. Na zakończenie Mszy św. zostanie udzielone kolędowe błogosławieństwo dla rodziny i domu oraz wręczymy pamiątkowe książeczki, które w tym roku są poświęcone przeżywaniu Mszy św. i noszą tytuł „Mały katechizm o Eucharystii”. Zostanie wręczona również „Modlitwa rodzinna z okazji Świąt Bożego Narodzenia”, którą odmówicie po powrocie do domuProsimy przynieść z sobą wodę do kościoła aby ją poświęcić i wówczas pobłogosławicie nią swoje mieszkania. Zgodnie z naszym zwyczajem tak zwaną „Kolędę”, chętni mogą złożyć na tacę w niedzielę lub  do skrzynki na stoliku na środku kościoła. 

                         28.12.2020 r. –  Droga na Brzyską Wolę.

                         29.12.2020 r. –  Górki.

                         30.12.2020 r. –  Droga na Kulno.

                         02.01.2021 r. –  Tarnawiec.

                         03.01.2021 r.  –  Ożanna.

                         04.01.2021 r. –  Mielniki, Błonie, Ruski Koniec.

                         05.01.2021 r. –  domy nad Złotką.

                         08.01.2021 r. –  Dworska Droga i domy koło kościoła.

                         09. 01.2021 r. – Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej Parafi (zapraszamy tych, którzy do tej pory nie mogli uczestniczyć w kolędowym bł.)

16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
17. Zmarł ks. kanonik Antoni Bukała proboszcz w naszej parafii w latach 1968-1975. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym Budach Głogowskich. Pogrzeb w środę o godzinie 13:00. We wrześniu tego roku, ksiądz Antoni obchodził swoje 90 urodziny. Wieczne odpoczywanie …