Niedziela Zmartwychwstania – 16 kwietnia 2017

103
  1. Dzisiaj Msze św. Ożanna 9.30, w kościele parafialnym o 11.00. Nie będzie Mszy św. o 15.00.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św.  o 15.00. Po sumie udamy się procesyjnie na cmentarz. Do procesji bierzemy figurę Zmartwychwstałego Pana i białe chorągwie – proszę o to panów z Bractwa św. Józefa. Po procesji odbędzie się parada Straży Grobowej.
  3. Bardzo serdeczne dziękuję za pomoc w zwiezieniu elementów do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz wykonaniu dekoracji panu kościelnemu Czesławowi oraz panom, którzy mu pomagali. Dziękuję za złożone przez Was ofiary w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej, za które zostały zakupione kwiaty do Bożego Grobu, a firmie pogrzebowej pana Barana za przywiezienie tych kwiatów. Dziękuję AK za przygotowanie czuwania modlitewnego w Wielki Piątek. Panom z Bractwa św. Józefa za odczytanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek. Dziękuję ks. Ireneuszowi za przygotowanie całego Triduum, panom kościelnemu, organiście oraz tym wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego poprzez przygotowanie komentarzy, śpiewów i czytań. Dziękuję Straży Grobowej oraz ministrantom za podjęcie warty przy Bożym Grobie. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej procesji – panom z Bractwa św. Józefa niosącym baldachim, chorągwie i dziewczętom niosącym obrazy oraz orkiestrze za ubogacenie dzisiejszej liturgii. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza- ministrantom i lektorom. Dziękuję za te czuwania w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w ciągu dnia przez poszczególne rejony parafii i Róże Żywego Różańca. Dziękuje Wam wszystkim drodzy parafianie i przybyłym gościom, którzy razem z nami świętujecie tę wielką radość Zmartwychwstania Pańskiego za tak liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Za Wasze świadectwo wiary i miłość do kościoła. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to szczególny czas w życiu każdego z nas. Z okazji Wielkanocy życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście, aby Chrystus napełniał Wasze serca pokojem i radością, optymizmem i nadzieją na lepszą przyszłość a światło miłości płynące od Zmartwychwstałego Pana niech nas zbliża do siebie i daje pewność kroczenia drogą zbawienia. Radosnego Alleluja! Szczęść Boże.