Odtąd już na zawsze należymy do Niego

…znalazłam umiłowanego mej duszy, pochwyciłam go i nie puszczę… (Pnp.3,4)

Odnalazł mnie Umiłowany mej duszy
pochwycił i nie wypuści ze Swej mocnej dłoni.
Jest to Król wszechświata, Pan nieba i ziemi,
lecz nie nosi złota, tylko cierń na Swej skroni.

Jak to jest, o mój Jezu, że chcesz być moim Panem
i moim schronieniem przed świata tego krzykiem,
niech moje serce będzie na zawsze tylko Twoje,
a moje życie żywym miłości Twej pomnikiem.

6 sierpnia tego roku wraz z Siostrą Marią Pauliną złożyłyśmy w kaplicy Domu Prowincjalnego Sióstr Felicjanek w Przemyślu wieczyste śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Oznacza to, że nasza przynależność do Pana została przypieczętowana przez Kościół i odtąd już na zawsze należymy do Niego. Symbolem tej przynależności są srebrne obrączki, które otrzymałyśmy w dniu zaślubin, a na których jest wygrawerowany napis „Jezus mój i wszystko”. Był to dla nas bardzo ważny dzień, na który czekałyśmy 9 lat, a do którego przygotowywałyśmy się w sposób szczególny przez ostatni rok. Jesteśmy wdzięczne Panu Bogu za to, że zechciał nas uczynić swoimi oblubienicami oraz wszystkim tym, którzy od samego początku wspierają nas swymi modlitwami. Prosimy nadal o modlitwę, abyśmy mogły godnie odpowiadać na to wielkie powołanie i być wiernymi Panu Bogu aż do końca.

Przemyśl, 6 sierpnia 2016
Śluby wieczyste Siostry Marii Salomei Haliżak

Wielką radością było dla mnie również to, że mogłam odnowić moje śluby w rodzinnej parafii, więc jeszcze raz dziękuję Księdzu Proboszczowi za umożliwienie mi tego. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu za to, że mogłam wzrastać w tej parafii, że w tym kościele mogłam stawiać pierwsze kroki na drodze wiary, mogłam rozwijać swoją relację z Panem Bogiem, przyjmować sakramenty i odkrywać swoje powołanie. Dziękuję wszystkim za dobre słowo, uśmiech i serdeczne przyjęcie ilekroć wracam do tej świątyni. Moją wdzięczność spłacam i nadal będę spłacać modlitwą za całą parafię, prosząc Pana o potrzebne łaski dla wszystkich jej mieszkańców oraz o dar nowych powołań. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.

Kuryłówka, 14 sierpnia 2016
Msza dziękczynna za dar powołania i śluby wieczyste Siostry Marii Salomei

Proszę również o modlitwę za miejsce i ludzi, do których zostałam posłana. Jest to ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych w Gębicach za Poznaniem. Wierzę, że z łaską Bożą i pomocą modlitewną ludzi dobrej woli Pan Bóg będzie uwielbiony w tej pracy i będzie objawiał swoją moc. Jeszcze raz wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Siostra Maria Salomea Haliżak