Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła 24.01.2021r.

247
  1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00. 
  2. Dziś w całej Polsce zbiórka do puszek na poszkodowaną w trzęsieniu ziemi Chorwację.
  3. Jutro Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Kościoła. 
  4. Przypominam, że w każdą środę przed Mszą św. odmawiany jest różaniec w intencji naszej Ojczyzny i parafii oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartki godzinę przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa za powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego z prośbą o nowe powołania i o głębszą wiarę w to, że w Komunii św. przyjmujemy prawdziwe Ciało Chrystusa oraz Nowenna do św. Józefa. Natomiast w niedzielę o 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za której odmówienie można uzyskać odpust zupełny.
  5. Duszpasterstwo misji naszej Archidiecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na dzieła misyjne prowadzone w 10 krajach przez 21 misjonarzy pochodzących z naszego terenu. Praktycznie każdy misjonarz oprócz pracy duszpasterskiej prowadzi także dzieła pomocowe w zakresie: edukacji, żywienia czy pomocy medycznej. Wesprzyjmy Dzieła Misyjne przekazując 1% podatku lub wpłacając dowolną kwotę. Ulotki informacyjne są rozłożone na stoliku. 
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w radiowej wizycie duszpasterskiej, w ramach której Radio FARA odwiedzi Metropolita Przemyski, abp Adam Szal. Wizyta będzie miała miejsce 24 stycznia 2021 r. (niedziela) na antenie Rozgłośni i rozpocznie się o godz. 14.45. W programie przewidziano modlitwę w intencji wiernych Archidiecezji Przemyskiej, błogosławieństwo domów oraz wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Radio FARA możemy słuchać na częstotliwości 98,2 MHz lub 104,5 MHz oraz w Internecie – info na www.radiofara.pl.
  7. Do nabycia prasa katolicka.
  8. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 356 – 363.
  9. Poza parafią z intencji pogrzebowych odprawiane są następujące Msze św. – za śp. Augusta Mazurka 24 intencje, za śp. Janinę Rup gregorianka, za śp. Emilię Baj 6 intencji, za śp. Katarzynę Wiszniewską 7 intencji. 
  10. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.   Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.