Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019 r.

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą – Chrztu Pańskiego – kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji jednak nadal śpiewamy kolędy do dnia 2 lutego.
  2. W piątek 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy, kto w czasie jego trwania tego będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami.
  3. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy. W czwartek od 16.00 adoracja i nabożeństwo do św. Józefa.
  4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.
  5. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie DSM, w piątek RAM.
  6. Na ostatniej zbiórce ministrantów zostało podane podsumowanie obecności ministranckiej za rok 2018. Najwyższą frekwencją wykazał się Dawid Socha, tym samym otrzymując tytuł Ministranta Roku.
  7. Wójt Gminy Kuryłówka, Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce oraz Parafia serdecznie zapraszają  na Koncert Kolęd, który odbędzie się w następną niedzielę 20 stycznia po Mszy św. wieczornej około godz. 16.00 w kościele parafialnym. Podczas koncertu wystąpią zespoły GOK: Chór Męski, Orkiestra Dęta oraz zespoły wokalne Pięcionutka i Artis.
  8. W tym tygodniu patronują nam – czwartek św. Antoni opat, sobota św. Józef Sebastian Pelczar będzie możliwość ucałowania relikwii.
  9. Do nabycia  prasa katolicka. „Niedziela”.
  10. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 404 – 408.