Ogłoszenia duszpasterskie- VI Niedziela Zwykła 14.02.2021r.

455
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00.
 2. Dzisiejsza taca  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać. Panom z Rady Parafialnej dziękujemy za zebranie tacy i przeczytanie czytań.
 3. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy całą parafię do podjęcia działań w dziedzinie troski o trzeźwość i  modlitwy szczególnie róże różańcowe w tej intencji.
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się  do świąt Wielkanocnych. Pamiętamy o postanowieniach wielkopostnych. 
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Podobnie jak w poprzednich latach składka w Środę Popielcową przeznaczona będzie na Dom Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością w Przeworsku.
 6. Przypominam, że na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek  całego roku, o ile tego dnia nie wypada uroczystość.
 7. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów: kościół parafialny o 8.00 i 17.00, Ożanna 15.00. W środę przed Msza św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 8. Od najbliższego czwartku przez kolejne 30 tygodni Bractwo św. Józefa będzie prowadziło adoracje w czasie, których ukażą życie św. Józefa. Rozważania i modlitwy rozpoczynać się będą o 16.30.
 9. W piątek Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św. Taca zbierana w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 10. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową przeprowadzi Bractwo św. Józefa.
 11. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w każdą niedzielę po sumie.
 12. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 13. Do nabycia  prasa katolicka.
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 376 – 382.
 15. Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą  Bożą  strąć do piekła. Amen.  
  Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.  Św. Józefie módl się za nami.
 17. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Janinę Olekszyk. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…