Ogłoszenia duszpasterskie- VII Niedziela Zwykła 23.02.2020 r.

391
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, poświęcenie dewocjonaliów oraz zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż: Aby Eucharystia była dla nas źródłem nawrócenia.
 3. Za tydzień taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 4. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości  Zachęcamy całą parafię do podjęcia działań w dziedzinie troski o trzeźwość i  modlitwy szczególnie róże różańcowe w tej intencji.
 5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu,  w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się  do świąt Wielkanocnych. Pamiętamy  o postanowieniach wielkopostnych.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy.
 7. Przypominam, że na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek  całego roku, o ile tego dnia nie wypada uroczystość.
 8. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów: kościół parafialny o 8.00 i 17.00, Ożanna 15.30. Można będzie zabrać popiół dla nieobecnych. Staraniem Fundacji „WZRASTANIE”  podjęto inicjatywę utworzenia Domu Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością w adoptowanym obiekcie w  Przeworsku. W Środę Popielcową zbiórka na tacę przeznaczona będzie  na  ten cel.
 9. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 10. W piątek Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św. Mieszkańców Ożanny zapraszamy do kościoła parafialnego. Taca zbierana w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 11. W piątek w naszej parafii, zgodnie z planem Archidiecezji Przemyskiej będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy przez cały dzień do modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 12. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową przeprowadzi AK.
 13. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w kościele parafialnym w każdą niedzielę po sumie.
 14. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 15. Od następnej niedzieli śpiewać będziemy Godzinki o Męce Pańskiej.
 16. Do nabycia  prasa katolicka. „Niedziela”.
 17. Zachęcamy młodzież do udziału w SMAP, które odbędzie się w Błażowej w dniach 3-5 kwietnia. Zapisy u ks. wikariusza do końca tygodnia.
 18. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 490 – 500.
 19. MCK w Leżajsku zaprasza na film „Najświętsze Serce”. Film opowiada historię św. Małgorzaty Alacoque oraz kultu NSPJ. Seanse w dniach 28.02 – 05.03. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej kina.
 20. Bardzo dziękuję firmie pana Bagniaka za gratisowe zrobienie i założenie krat.
 21. Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.
 22. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii oraz o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 23. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Marcinowską. We wtorek o 11.00 pogrzeb śp Marii Muskus. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu.  Wieczne odpoczywanie …..