Ogłoszenia Parafialne – 1 Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

368
 1. Msze św. w tygodniu  o 17.00. W sobotę o 16.00.
 2. Dziś rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. W tygodniu Nowenna 15 min. przed Mszą św.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Panom z Rady Parafialnej dziękujemy za zebranie tacy i przeczytanie czytań.
 4. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyrzeczeń i postanowień wielkopostnych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Wielki Post to czas nawrócenie i naprawę relacji z drugim człowiekiem.W Wielkim Poście starajmy się też więcej czasu poświęcić na czytanie Pisma św., prasy katolickiej, czy słuchanie lub oglądanie religijnych audycji.
 5. Akcja Katolicka organizuje zbiórkę towarów spożywczych dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. W sklepach będą wystawione kosze z napisem „Jałmużna wielkopostna”. Zachęcam do udziału w tej akcji.
 6. Do nabycia są baranki na stół wielkanocny proponowana cena 5 złotych. Są one rozprowadzane przez Caritas.
 7. Można odebrać  skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną – zebrane w ten sposób ofiary przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.Pragnieniem Caritas jest, aby w chrześcijańskich rodzinach zagościła ta symboliczna skarbonka, w której wszyscy domownicy, przez cały okres Wielkiego Postu, będą składać swoje drobne ofiary. Tym samym, rezygnując z rzeczy niekoniecznych czy drobnych przyjemności podzielą się z bardziej potrzebującymi. Dla wszystkich, a szczególnie młodych i dzieci będzie to praktyczna lekcja wyrzeczenia i miłosierdzia.
 8. W środę przed Msza św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 9. Polecamy prasę katolicką – do odebrania „Niedziela” oraz „Cuda i Łaski”.
 10. Za tydzień w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 11. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień  podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można odebrać deklaracje duchowej adopcji.
 12. We wtorek o 16.00 zbiórka ministrantów, a w czwartek po Mszy św. spotkanie DSM.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Wyjątkowo na czwartek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 8 – 14.
 14. Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.
 15. Od piątku w naszej parafii rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je ks. Kamil Gniwek wikariusz z Fary w Leżajsku.