Ogłoszenia Parafialne –1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

285
 1. Msze św. w tygodniu  o 17.00. W sobotę o 16.00. 
 2. Za tydzień niedziela misyjna AD GENTES. Tego dnia przed kościołami w całej Polsce zbiórka  do puszek z możliwością wsparcia misjonarzy.
 3. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyrzeczeń i postanowień wielkopostnych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Wielki Post to czas na naprawę relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. W Wielkim Poście starajmy się też więcej czasu poświęcić na czytanie Pisma św., prasy katolickiej, czy słuchanie lub oglądanie religijnych audycji.
 4. Na stoliku znajdują się skarbonki wielkopostne do odebrania dla chętnych rodzin. Do skarbonek tych  przez okres Wielkiego Postu można będzie składać swoje ofiary rezygnując z rzeczy niekoniecznych czy drobnych przyjemności. Zebrana kwota zasili fundusz Caritasu. Skarbonki przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 5. Również na zbliżające się Święta Wielkanocne Caritas naszej archidiecezji przygotowała małe słoiki miodu – ofiara10zł. Wystawione są na stoliku. Zebrane ofiary będą przeznaczone dla biednych dzieci i ludzi starszych. 
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek Nowenna do św. Józefa, którą prowadzi Bractwo św. Józefa. 
 7. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30, Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.
 8. Ożanna – Droga Krzyżowa w piątek  o godz. 15.00. 
 9. Do nabycia  prasa katolicka.
 10. Jutro liturgiczne święto Katedry Świętego Piotra. Będzie to okazja do szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego.
 11. Dom rekolekcyjny w Rzepedzi prowadzi kursy przedmałżeńskie online dla narzeczonych. Więcej informacji na stronie internetowej rzepedz.com.
 12. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 383 – 387.
 13. Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele…Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 15. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Ludwika Krupę i św. Janinę Baj. Za śp. Janinę i za śp. Ludwika zostały przekazane z intencji pogrzebowych Msze św. gregoriańskie, które będą odprawiane poza parafią w miesiącu marcu. Polećmy zmarłych  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…