Ogłoszenia Parafialne – 12 Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

259
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, we wtorek o 7.00, sobota o 17.00. 
 2. Dziękuję ks. neoprezbiterowi Gerardowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii, wygłoszone kazanie i prymicyjne błogosławieństwo. Bóg zapłać.
 3. Przypominam, że od dzisiejszej niedzieli została zniesiona dyspensa od uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. 
 4. Dziś przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na budujące się sanktuarium św. Jan Pawła II w Kamerunie, gdzie pracuje pochodzący z naszej Archidiecezji bp Jan Ozga.
 5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Wszystkie dzieci z rodzicami z przedszkola i kl. I-III zapraszamy na Mszę św. w czwartek wieczorem. Pozostałe klasy IV-VIII zapraszamy na Mszę św. w piątek na godz. 8.00.  Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Okazja do spowiedzi codziennie przed wieczorną Mszą św.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 7. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja, modlitwa o powołania oraz nowenna do św. Józefa.
 8. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 
 9. Do odebrania prasa katolicka.
 10. Przed nami czas odpoczynku, czas wakacji. Pamiętajmy jednak, że Pan Bóg nie wyjeżdża na wakacje. Katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.  Zwracamy uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w świątyni oraz noszenia maseczek.
 11. Rada Parafialna przypomina o wpłacie uzgodnionej przez Radę kwoty 50 zł. na utrzymanie cmentarzy parafialnych. Wpłatę można dokonać przez konto w banku, internetem lub do ustawionej w kościele skrzynki z dopiskiem  „ofiary na cmentarz”.
 12. Sugerujemy rodzinom dotkniętym śmiercią swoich bliskich, aby pogrzeby organizować z pominięciem niedzieli. Prośbę tę kierujemy do Parafian ze względu na pracowników zakładów pogrzebowych, obsługę cmentarzy i kościołów. Świąteczny charakter niedzieli skłania ku myśleniu, że i oni wszyscy mogą ten dzień spędzić z rodziną. Niedziela jest dniem Zmartwychwstania, a nie pogrzebu.
 13. Wszystkich parafian i zainteresowanych informujemy, iż możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2021 się wyczerpała. Intencje na rok 2022 będzie można rezerwować dopiero od września. Warto jednak pamiętać, iż jest wiele parafii i wielu księży, którzy nie mają intencji i mogą odprawić Mszę św., często niemalże z dnia na dzień, ale poza naszą parafią tak się dzieje np. z intencjami pogrzebowymi.
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 501 – 505.
 15. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Annę Danysa i Tadeusza Bzdonia. Za zmarłą  Annę poza parafię zostało przekazanych 11 intencji, a za zmarłego Tadeusza 36 intencji. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….
 16. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami. Niech Bóg błogosławi naszą parafię.
Poprzedni artykułOgłoszenia Parafialne – 11 Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.
Następny artykułOgłoszenia Parafialne – 13 Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.