Ogłoszenia Parafialne – 13 Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.

344
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00. 
 2. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00 i 18.00, Ożanna 16.00. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, błogosławieństwo przedmiotów religijnych oraz zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o powołania kapłańskie i zakonne  oraz o  Boże błogosławieństwo dla naszej parafii.
 4. Za tydzień taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 5. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy. Zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 6. W czwartek nasza parafia została wyznaczona do podjęcia całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Główną intencją tej adoracji jest modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i modlitwa za powołanych. Trwa ona już od 2016 r., i codziennie inna parafia jest wyznaczona do tej modlitwy. Zachęcam aby każdy parafianin dorosły, młodzi, dzieci, każdy chociaż 15 min, pół godziny, kto może to dłużej w ciszy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie trwać do Mszy św. wieczornej. 
 7. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. W kościele parafialnym o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mieszkańców Ożanny zapraszamy do kościoła parafialnego. Pamiętajmy,  że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie  do nieba”. Chorych odwiedzimy ks. proboszcz w piątek od godz. 8.00, a ks. Damian wyjątkowo w sobotę od godz. 8.00.
 8. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym  o godz. 17.00.                
 9. W dniach 4 do 15 lipca rozpocznie się po raz trzecia Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa. Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania  oraz we wszystkich intencjach, które będą nieśli pielgrzymi idący na Jasną Górę. Nasza parafia podejmie modlitwę  9 lipca (piątek) o północy. Zapraszamy chętne osoby do zakrystii celem zapisania się do modlitwy różańcowej. Odmawiamy w domu jedną część różańca, tajemnice zostaną przydzielone przy zapisaniu się w zakrystii. Więcej informacji na  www.pielgrzymka.przemyska.pl.
 10. Przed nami czas odpoczynku, czas wakacji. Pamiętajmy jednak, że Pan Bóg nie wyjeżdża na wakacje. Katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.  Zwracamy uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w świątyni oraz noszenia maseczek.
 11. „Tam, gdzie brakuje czci dla ludzi starszych, nie ma przyszłości dla młodych” słowa papieża Franciszka.
 12. Do odebrania prasa katolicka.
 13. Dzisiaj o godz. 15.00 na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej rozpocznie się koncert i piknik charytatywny w czasie, którego obędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz  pani Agnieszki Derylak. Szczegóły na plakatach.
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 506 – 515.
 15. Zmarł śp. Andrzej Kulec. Pogrzeb jutro o 9.00. Wieczne odpoczywanie….
 16. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami. Niech Bóg błogosławi naszą parafię.
Poprzedni artykułOgłoszenia Parafialne – 12 Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.
Następny artykułZAPYTANIE CENOWE- Termomodernizacja budynku Kościoła w Ożannie