Ogłoszenia Parafialne – 14 Niedziela Zwykła – 05.07.2020 r.

298
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, we wtorek o 8.00, w sobotę o 17.00. Intencje.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziś składka przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 4. Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji zbierane są do puszek ofiary z przeznaczeniem na poszkodowanych podczas ostatnich powodzi.
 5. Za tydzień składka inwestycyjna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy na każdej Mszy św. oraz o przeczytanie czytań.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 7. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja. Modlimy się o powołania kapłańskie                   i zakonne oraz nowenna do św. Józefa.
 8. W tym tygodniu patronują nam- środa św. Jan z Dukli patron diecezji, sobota św. Benedykt patron Europy.
 9.  Do odebrania prasa katolicka.
 10. W dniach 4 do 15 lipca rozpocznie się po raz drugi Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa. Do wzięcia w niej udziału zaprasza się wiernych ze wszystkich parafii oraz ruchów apostolskich z Archidiecezji Przemyskiej. Sztafeta polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach modlić się na różańcu. My te osoby już mamy. Każda z nich odmówi inną część różańca. Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania  oraz we wszystkich intencjach, które będą nieśli pielgrzymi idący na Jasną Górę. Nasza parafia podejmie modlitwę w ramach Diecezjalnej Sztafety Różańcowej 7 lipca (wtorek) o godz. 19.30. Zachęcam wszystkich chętnych parafian do włączenia się do tej modlitwy w najbliższy wtorek o 19.30. https://pielgrzymka.przemyska.pl/diecezjalna-sztafeta-rozancowa/
 11. OGŁOSZENIE Wójta Gminy Kuryłówka.W związku z rozpoczęciem realizacji projektu w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych (do produkcji prądu) i solarnych (podgrzewanie wody), zapraszam mieszkańców Kuryłówki, Tarnawca i Ożanny do podpisania umów w zakresie uczestnictwa w projekcie.  Termin podpisania umów od 6 lipca tj. od jutra do 10 lipca tj. do najbliższego piątku. Zaproszenie dotyczy osób zakwalifikowanych do projektu z Listy podstawowej, tj. osób które dokonały zgłoszenia do projektu jesienią 2016 roku i pozytywnie przeszły weryfikację techniczną, w tym opłaciły koszty przeprowadzonego audytu. Osoby, które złożyły ankiety w naborze uzupełniającym w listopadzie 2019 r. i trafiły na Listę rezerwową, o fakcie zakwalifikowania do projektu zostaną powiadomione telefonicznie po podpisaniu umów z osobami z Listy podstawowej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Gminy Kuryłówka.
 12. Gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów otrzyma wóz strażacki. Przyłączmy się więc do tego konkursu przez jak najliczniejszy udział  w głosowaniu w wyborach prezydenckich. 
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 14 – 17 .
 14. Trwają wakacje, ale pamiętamy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.  Zwracamy uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w świątyni. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek, kiedy wchodzimy  na Mszę św. czy nabożeństwo. Noszenie maseczki to nasza odpowiedzialność za zdrowie innych. 
 15. Trwają wakacje, ale pamiętamy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.  Zwracamy uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w świątyni. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek, kiedy wchodzimy  na Mszę św. czy nabożeństwo. Noszenie maseczki to nasza odpowiedzialność za zdrowie innych. 

Zmarł śp. Józef Kycia, pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 oraz śp. Ryszard Krupa, pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…