Ogłoszenia Parafialne – 2 Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018 r.

1. W środę o 15.30 w kościele św. Mikołaja Droga Krzyżowa z obrzędem Komunii św.
  2. Ożanna Droga Krzyżowa i Msza św. w piątek o 15.00. Kościół parafialny Droga Krzyżowa o 16.30 i Msza św.
  3. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek – ks. proboszcz od godz. 8.00, ks. Damian od godz. 10.00.
  4. W piątek podczas Mszy świętej będzie błogosławieństwo i rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej. Po Mszy odbędzie się spotkanie z rodzicami.
  5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 16.00. Jest to również spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VI, VII i II Gimnazjum.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Za tydzień składka przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
  8. Za tydzień na sumie zagra i zaśpiewa zespół Mio Dio. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. można będzie wspomóc zespół finansowo przez złożenie dowolnych ofiar.
  9. Do nabycia są baranki na stół wielkanocny proponowana cena 5 złotych. Ofiary przeznaczone są na
  10. Można odebrać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną – zebrane w ten sposób ofiary przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pragnieniem Caritas jest, aby w chrześcijańskich rodzinach zagościła ta symboliczna skarbonka, w której wszyscy domownicy, przez cały okres Wielkiego Postu, będą składać swoje drobne ofiary. Tym samym, rezygnując z rzeczy niekoniecznych czy drobnych przyjemności podzielą się z bardziej potrzebującymi. Dla wszystkich, a szczególnie młodych i dzieci będzie to praktyczna lekcja wyrzeczenia i miłosierdzia.
  11. Polecamy prasę katolicką – do odebrania „Niedziela”.
  12. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
  13. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu  prosimy:
  14. kościół parafialny   parafianie z numerów –  423 – 426 – w piątek po Mszy św.
  15. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów – 461 – 464.

Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.

1. Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary  i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas naszej parafii. Święty Michale Archaniele…

Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.

Św. Józefie módl się za nami

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku śp. Wiolettę Woch. Poza parafią będą odprawione następując intencję:

1. Od rodziny Jaworskich
  2. Od cioci Lucyny