Ogłoszenia Parafialne – 22 Niedziela Zwykła – 30.08.2020 r.

342
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja i błogosławieństwo przedmiotów religijnych. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż –o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i rozpoczynających nowy rok szkolny.
 3. Za tydzień Msza św. dziękczynna za plony na sumie o godz. 11.00.
 4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla chętnych dzieci i rodziców we wtorek  o 18.00.
 5. We wtorek, 1 września będziemy obchodzić 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
 6. Na progu nowego roku szkolnego prosimy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.
 7. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 8. Przypominamy o zakupie podręczników i ćwiczeń do katechezy. Zmiana podręczników w kl. I oraz V. Pozostałe klasy bez zmian.
 9. Za tydzień taca przeznaczona jest  na WSD w Przemyślu.
 10. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 11. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nowenna do św. Józefa.
 12. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Jest to dobra okazja dla dzieci i młodzieży do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą św. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy od 8.00.
 13. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz.17.00. Jest to również spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VI, VII i VIII.
 14. Do odebrania prasa katolicka.
 15. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  170  – 175.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele…    Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.

Gregorianka z intencji pogrzebowych za śp. Tomasza Staronia zostanie odprawiona poza parafią od 1 września.

W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczywania odprowadziliśmy śp. Stanisławę Żółtobrzuch oraz Franciszka Żółtobrzuch.  Wieczne odpoczywanie ….