Ogłoszenia Parafialne – 29 Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.

475
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00.
 2. W zawiązku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną i wprowadzeniem nowych stref i związanych z tym ograniczeń, Arcybiskup Adam Szal wydał następujący dekret. Jest on również zamieszczony na naszej stronie parafialnej.
 3. W związku z nowymi obostrzeniami odwołujemy wszystkie spotkania grup parafialnych.
 4. Zachęcam do wystawienia w oknach obrazu z postacią Jezusa, Maryi lub świętego i odmawianie codziennie różańca o ochronę rodziny i parafii przed pandemią, tak jak robiliśmy to wcześniej i jak czynili to kiedyś nasi przodkowie. 
 5. Pragnę podziękować tym wszystkim którzy wspierają funkcjonowanie parafii wpłatami poprzez internet. Konto parafialne jest podane na stronie naszej parafii .
 6. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny – taca przeznaczona jest na misje.
 7. Zwyczajem lat poprzednich w Tygodniu Misyjnym prowadzona jest w naszej parafii zbiórka zboża i płodów rolnych dla WSD w Przemyślu. Sołtysów poszczególnych wsi prosimy,  aby taką zbiórkę przeprowadzili  w najbliższy poniedziałek. Do godz. 8.00 wystawiamy płody ziemi przy drodze, a sołtysów prosimy aby do godz. 10.00 zwieźli wszystko przed kościół parafialny. Około godziny 10.00 przybędzie samochód dostawczy z Seminarium, który zabierze złożone dary. Bardzo proszę kilku mężczyzn do pomocy do panów sołtysów. Bóg zapłać za okazaną pomoc dla WSD.
 8. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, w sobotę wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego.
 9. Dziś wspominamy św. Łukasza Ewangelistę. Jest patronem pracowników służby zdrowia, którym tak bardzo potrzeba w tym czasie Bożej pomocy.
 10. Zbliża się listopad. Pamiętając o zmarłych zanieśmy im dar modlitwy. Jednak największy płomień świecy nie będzie cieplejszy niż żar modlitwy i odpustu, który wyjedna im zbawienie. Bo tak naprawdę tylko to się liczy dla tych, którzy są po tamtej stronie. Porządkując groby, pamiętajmy o segregacji śmieci. Na przyczepie gromadzimy odpady pochodzenia organicznego tzn. trawę, zwiędłe kwiaty, zwiędłe wieńce bez sztucznych kwiatów. Plastiki i szkło wkładamy do kontenerów lub zabieramy ze sobą.
 11. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki wypominkowe, na nich zapisujemy imiona zmarłych, za których modlić będziemy się przez listopad.
 12. W najbliższą niedzielę będzie obchodzona rocznica poświęcenia własnego kościoła. Dla nas będzie to kolejna okazja aby dziękować Bogu za dar świątyni i tych wszystkich, którzy najpierw ją wybudowali, potem wyposażyli a następnie dbali o jej piękno.
 13. Do odebrania prasa katolicka.
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Do tej posługi w piątek po Mszy św. proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 237  – 245.
 15. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.  Św. Józefie módl się za nami.
 16. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła śp. Stefania Łoś. Zmarłą polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…..