Ogłoszenia Parafialne – 29 Niedziela Zwykła – 20.10.2019 r.

233
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny – taca przeznaczona jest na misje.
 3. Zwyczajem lat poprzednich w Tygodniu Misyjnym prowadzona jest w naszej parafii zbiórka zboża i płodów rolnych dla WSD w Przemyślu. Sołtysów poszczególnych wsi prosimy,  aby taką zbiórkę przeprowadzili  w najbliższy wtorek. Do godz. 8.00 wystawiamy płody ziemi przy drodze, a sołtysów prosimy aby do godz. 10.00 zwieźli wszystko przed kościół parafialny. Około godziny 10.00 przybędzie samochód dostawczy z Seminarium, który zabierze złożone dary. Bardzo proszę kilku mężczyzn do pomocy do panów sołtysów. Bóg zapłać za okazaną pomoc dla WSD.
 4. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, w czwartek wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego – będzie możliwość ucałowania relikwii obu świętych po Mszach św.
 5. W środę na swoje spotkanie zapraszam AK oraz nowe chętne osoby.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich i zmarłych kapłanów. Pamięć i modlitwa o zmarłych to zawsze wyraz naszej wdzięczności i wiary w świętych obcowanie. Do kontenerów wrzucamy sztuczne wieńce, sztuczne kwiaty i znicze. Natomiast na przyczepie gromadzimy odpady pochodzenia organicznego tzn. trawę, zwiędłe kwiaty, zwiędłe wieńce bez sztucznych kwiatów.
 7. Na naszym cmentarzu parafialnym pochowani zostali następujący księża: pierwszy proboszcz ks. Leopold Lewicki, ks. proboszcz Franciszek Staruszkiewicz, ks. proboszcz Ignacy Łaskawski, ks. prałat Emilian Świątecki, ks. kanonik Kazimierz Węgłowski. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zajmują się pielęgnowaniem grobów kapłanów, dbają o nie,  modlą się w ich intencjach, pamiętają o nich w wypominkach i Mszach św.
 8. Na ołtarzach i stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Można  je odebrać i po czytelnym wypełnieniu składać do skrzynki z napisem WYPOMINKI. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad polecając ich w Koronce do Bożego Miłosierdzia.
 9. Na piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież z RAM
 10. Za tydzień Święto Poświęcenia Kościoła Własnego. W tym dniu modlimy się za fundatorów  i dobroczyńców naszego kościoła.
 11. Dzisiaj w całej Polsce liczenie wiernych.
 12. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 362 – 365 a.
 14. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku w dniach 2 – 7 listopada zaprasza na film „Tajemnica Ojca Pio”. Szczegóły na plakatach.
 15. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.  Św. Józefie módl się za nami.