Ogłoszenia Parafialne – 30 Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

371
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00. 
 2. W najbliższą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Cmentarz nawiedzamy w tym dniu indywidualne. Nie będzie procesji.
 3. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się, polecając ich miłosierdziu Bożemu przez cały miesiąc listopad odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ich intencji będzie też odprawiana jedna  Msza św. w każdą niedzielę listopada. Kartki wypominkowe są wyłożone na ołtarzach i można je po czytelnym wypełnieniu składać do wystawionej skrzynki. 
 4. W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
 5. Rektorat WSD  składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli dary z płodów rolnych. Bóg zapłać.
 6. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujmy Matce Najświętszej za wszelkie otrzymane w tym miesiącu łaski. Dziękujemy również wszystkim starszym i dzieciom, którzy prowadzili rozważania i modlitwę różańcową.
 7. W miarę możliwości zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie 30 min. przed Mszą św.
 8. Taca w następną niedzielę przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 9. Taca w Dniu Zdusznym przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza.
 10. Za tydzień poświęcenie przedmiotów religijnych. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych – proszę odmawiać te same tajemnice.
 11. Do odebrania prasa katolicka.
 12. Bardzo proszę, aby w wyznaczonym miejscu na cmentarzu czyli na przyczepie gromadzić odpady pochodzenia organicznego tzn. trawę, zwiędłe kwiaty, zwiędłe wieńce bez sztucznych kwiatów. Do kontenerów wrzucamy sztuczne wieńce, sztuczne kwiaty i znicze lub zabieramy ze sobą. Proszę również o przekazanie tej informacji przyjezdnym odwiedzającym nasze cmentarze. 
 13. Nawet największy płomień świecy nie będzie cieplejszy niż żar Twojej modlitwy.
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Do tej posługi w piątek po Mszy św. proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  247 – 256 .
 15. Dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła. Dlatego w czasie modlitwy różańcowej będziemy szczególnie polecać fundatorów i dobrodziejów naszych kościołów jak i wszystkich darczyńców wspierających prace remontowe przy naszej parafii.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.