Ogłoszenia Parafialne – 32 Niedziela zwykła – 8.11.2020 r.

405
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia 15 min. przed Mszą św. W tygodniu oprócz środy i czwartku kościół będzie otwierany pół godz. przed Mszą św.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za zebranie tacy oraz za przeczytanie czytań. Nieobecni na Mszy św. z powodu dyspensy mogą dokonać wpłaty przez konto internetowe – nr konta
  19 9187 1011 2002 0000 4183 0001  tytułem „Darowizna na kościół”.
 4. Za tydzień taca na pomoc dla Domu Księży Emerytów „ EMAUS” w Korczynie.
 5. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz nabożeństwo do MBN Pomocy.
 6. W środę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 7. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 8.  Do odebrania prasa katolicka.
 9. W związku z nowymi obostrzeniami informuję, że w kościele parafialnym może przebywać 35 osób, a w Ożannie 12 osób. 
 10. Przypominamy, że przy konfesjonałach znajdują się płyny dezynfekujące, dlatego każdy kto chce skorzystać ze spowiedzi proszę, aby czynił to w maseczce, a następnie zdezynfekował folię przy kratkach w  konfesjonale.
 11. Również przed wejściem do kościoła proszę o dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa w kościele.  
 12. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej usługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 261 – 270.
 13. W kościele św. Mikołaja została odebrana praca konserwatorska polegająca na konserwacji technicznej polichromii  oraz malowaniu dalszej części kościoła. Koszt to 100 000 zł. Całość została pozyskana z dotacji. Parafia nie musi się dokładać do tych prac. Dotacje zostały pozyskane z następujących urzędów: Wojewódzki Konserwator z Przemyśla 60 tyś, nasza Gmina Kuryłówka  20 tyś., Starostwo Leżajsk 20 tyś. Bardzo dziękuję za poszczególne dotacje wymienionym urzędom. Bóg zapłać. W związku z dalszymi pracami konserwatorskimi kościół św. Mikołaja będzie zamknięty na następny rok. Nie będziemy na kilka miesięcy wynosić rusztowania i wszystkich potrzebnych rzeczy, a później ich z powrotem wnosić. Trzeba zakończyć całość prac i wówczas kościół otworzyć. Wszystko co jest w kościele a więc rusztowania i inne potrzebne przedmioty są wypożyczone gratisowo od konserwatorów tzn., że parafia nie ponosi żadnych kosztów za ich wypożyczenie. Konserwacją kościoła św. Mikołaja zajmuje się pracownia konserwatorska państwa Filipów z Rzeszowa, której dziękuję za bardzo dobrą współpracę. Od momentu objęcia parafii w 2011 r. do tej pory kwota wykonanych prac w kościele św. Mikołaja to ponad milion zł., a w kościele parafialnym to ponad 500 tyś. Dodając odnowienie domu katechetycznego, kaplicy pogrzebowej, ogrodzenia wokół plebanii, kostka na cmentarzach i przy kościele św. Mikołaja,  nagłośnienie kościołów, nowe ławki i inne drobniejsze prace, łączna kwota to ponad 1,8 miliona zł. Na tą kwotę złożyły się ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca w kwocie  400 tyś., reszta ponad milion czterysta tyś. zł. to dotacje, które zostały pozyskane z różnych urzędów. Ale jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia zarówno w kościele św. Mikołaja, w kościele parafialnym oraz Ożannie. Dlatego dziękuję wszystkim  za składane ofiary, okazaną pomoc i dobre słowo. To wszystko bowiem robimy na większą chwałę Bożą i dla następnych pokoleń. 
 14. Od dnia dzisiejszego wprowadzamy obowiązującą w całej Polsce formułę modlitwy do św. Michała Archanioła. Tekst jest zamieszczony na naszej stronie internetowej. Również będzie wyświetlany na tablicy. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii.                                                                                                                                                                          Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.                                                                                                                                         Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 15. Zmarł śp. Bronisław Czerniecki. Pogrzeb jutro –   godz. 12.00 pochówek na cmentarzu, a następnie Msza św. w kościele z obowiązującymi obostrzeniami  sanitarnymi. Wieczne odpoczywanie ….