Ogłoszenia Parafialne – 33 Niedziela Zwykła – 15.11.2019 r.

256
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia 15 min. przed Mszą św. W tygodniu oprócz środy i czwartku kościół będzie otwierany pół godz. przed Mszą św.
 2. Zajmując miejsca w świątyni pamiętajmy o zachowaniu odległości. Starajmy się rozlokować równomiernie na  całej powierzchni kościoła. Zasłaniamy usta i nos. Przy wejściu dezynfekujemy ręce.
 3. Dziękujemy  za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele parafialne. Bóg zapłać. Dziękujemy również  za wpłaty dokonane w banku i przez internet. 
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.
 5. W następną niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Na każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za odmówienie, którego można zyskać odpust zupełny .
 6. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz Nowenna do MBN Pomocy.
 7. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej oraz nabożeństwo do św. Józefa. 
 8. Do odebrania prasa katolicka.
 9. W związku z sytuacją epidemiologiczną w tym roku nie będą roznoszone opłatki przez Radę Parafialną i Bractwo św. Józefa. Opłatki będą wyłożone na stoliku na środku kościoła. Ofiary składane z tej racji do wystawionej obok skrzynki z napisem „Opłatki”, będą przeznaczone na ogrzewanie kościołów i salki parafialnej. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
 10. W Ożannie od następnej niedzieli można będzie odebrać opłatki w zakrystii.  
 11. Do sprzątania kościoła proszone są jeszcze raz osoby z numerów 261 – 270.
 12. We wtorek wspominamy w liturgii św. Elżbietę Węgierską, w środę bł. Karolinę Kózkównę, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – Ofiarowanie NMP.
 13. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.                                                                                                                                         Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.