Ogłoszenia Parafialne – 33 Niedziela Zwykła – 17.11.2019 r.

138
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00. Rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia 15 min. wcześniej.
 2. Radę Parafialną i Bractwo św. Józefa zapraszam w następną niedzielę  po Mszy św. o godz. 15.00 na plebanię.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.
 4. Za tydzień, w niedziele, 24 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkania naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, które odbywają się w trzecią środę  miesiąca. Na każdej Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za odmówienie można zyskać odpust zupełny.
 5. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz Nowenna do MBN Pomocy.
 6. W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam AK.
 7. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do św. Józefa.
 8. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
 9. W piątek na  swoje spotkanie zapraszamy RAM.
 10. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” oraz „Cuda i Łaski”.
 11. Podczas ostatniej kongregacji kapłańskiej zostały przekazane informację dotyczące sprawowania Mszy św.  Zwrócono uwagę m.in. na element ciszy w liturgii, zwłaszcza przed aktem pokuty czy dziękczynienia po Komunii świętej. Są to niewielkie zmiany, które sukcesywnie będą wprowadzane także w naszej parafii.
 12. MCK w Leżajsku zaprasza w dniach 22 – 28.11 na film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…  Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 379 – 385a.
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.   Św. Józefie módl się za nami.