Ogłoszenia Parafialne –4 Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

358
 1. Msze św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00. Intencje.
 2. Dziś egzorcyzm wody i soli na każdej Mszy św.- chętnych proszę o przyniesienie naczynia na wodę, która będzie wystawiona przy drzwiach kościoła.
 3. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będzie zbiorowych spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi – zachęcamy do wcześniejszej spowiedzi. Istnieje taka możliwość codziennie. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 4. Czas pandemii koronawirusa wykorzystajmy jako czas szczególnych rekolekcji, aby bardziej zbliżyć się do Jezusa. Uwalniajmy się od ducha lęku przez ograniczenie korzystania ze środków społecznego przekazu. Zadbajmy o modlitwę wspólną w rodzinach: codzienna modlitwa słowem Bożym, Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa, która uwalnia nas od lęku i tego wszystkiego co nie jest z Bożego ducha w nas, z wiarą korzystajmy z poświęconej wody i soli, adorujmy krzyż w mieszkaniu. Możliwości jednoczenia się z Panem Bogiem jest wiele. Postarajmy się przy naszych oknach umieścić święty wizerunek jako znak postawy pełnej modlitwy i solidarności z bliźnimi. Niech Jezus ukrzyżowany, obraz Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Bożego Serca czy gromnica motywuje nas do jeszcze gorliwszej modlitwy o ustanie epidemii, a dla wszystkich, którzy będą spoglądać w nasze okna, niech święte wizerunki staną się sygnałem od Bożej Opatrzności, która czuwa nad nami.
 5. Proszę, każdego dnia o 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami. Modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne, prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia. Módlmy się intensywnie Koronką do Bożego Miłosierdzia i psalmami 51 i 91 o ustanie zagrożenia epidemiologicznego.
 6. Za tydzień taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 7. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Tych, którzy nie chodzą w tych dniach do kościoła, prosimy by podjęli duchową adopcję, a deklaracje będzie można wypełnić i złożyć w późniejszym czasie. Więcej szczegółów czym jest duchowa adopcja na stronie www.duchowa-adopcja.pl.
 8. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 9. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00, Gorzkie Żale po sumie.
 10. Do nabycia  prasa katolicka. „Niedziela” oraz „Nasza Arka”.
 11. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. W piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 521 – 524.
 12. Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.
 13. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZachęcam Was, Drodzy Parafianie
Następny artykułPSALMY 91 i 51