Ogłoszenia Parafialne –5 Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

1. Msze św. w tygodniu o 17.00. W środę o 7.00, w sobotę o 8.00.
  2. Jutro odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 11.00 oraz o 17.00. Proszę panów z Bractwa św. Józefa o czynne włączenie się w przygotowanie odpustu. Natomiast panie z Kół Gospodyń oraz dziewczęta z kl. VI, VII i gimnazjum proszę o wzięcie feretronów i obrazów.
  3. W piątek parafialna Droga Krzyżowa. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Mikołaja o godz. 17.00 i wyruszamy do kościoła parafialnego. Proszę zabrać świeczki lub latarki.

Stacja pierwsza:    kościół  św. Mikołaja(Bractwo św. Józefa)

Stacja druga:          Marek Kogut (Akcja Katolicka)

Stacja trzecia:        Jan Korzeniec (Róże różańcowe żeńskie)

Stacja czwarta:      Cecylia Paul (Różę różańcowe męskie)

Stacja piąta:           Stanisław Parobek( Księża i ministranci)

Stacja szósta:         Józef Wrona ( Straż grobowa)

Stacja siódma:       Zofia Dziekan( Matki)

Stacja ósma:           Zbigniew Tryka (Ojcowie)

Stacja dziewiąta:    Ryszard Wraga ( Młodzież RAM)

Stacja dziesiąta:     Wiesław Gorący( DSM)

Stacja jedenasta:    Józef Leja (Mio Dio)

Stacja dwunasta:    Kazimierz Borek ( Straż Pożarna)

Stacja trzynasta:    cmentarz (Mieszkańcy Ożanny)

Stacja czternasta:   kościół parafialny ( Mieszkańcy Tarnawca)

Proszę wymienione osoby i sąsiadów o przygotowanie skromnych  dekoracji  przed domami, a strażaków o zabezpieczenie nabożeństwa.

1. Spowiedź parafialna odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 10.00–12.00. Ożanna 11.00 – 11.45.
  2. Akcja Katolicka organizuje zbiórkę towarów spożywczych dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. W sklepach będą wystawione kosze z napisem „Jałmużna wielkopostna”. Zachęcam do udziału w tej akcji.
  3. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Do odczytania Męki Pańskiej zapraszam panów z Bractwa św.  Józefa.
  4. Wyjątkowo we wtorek przed Msza św. różaniec w intencji Ojczyzny.
  5. Również we wtorek na Mszę św. i spotkanie zapraszam AK.
  6. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie ministrantów.
  7. W czwartek od godz. 16.00 adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa.
  8. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”, „Cuda i Łaski” oraz baranki na stół wielkanocny.
  9. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów  w tym tygodniu  prosimy:
    – kościół parafialny   parafianie z numerów –  435 –  443 w piątek po Mszy św
    – kościół św. Mikołaja parafianie z numerów – 481 – 485.

Zmarł śp. Emil Makara. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie…