Ogłoszenia Parafialne –6 Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

290
 1. Msze św. w tygodniu o 17.00. W sobotę o 16.00. Intencje.
 2. Dziś 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To wspomnienie łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych.
 3. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości.
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych. Pamiętamy  o postanowieniach wielkopostnych.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Dzień ten jest także dniem modlitwy i postu w intencji wszystkich prześladowanych na świecie chrześcijan.
 6. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów: kościół św. Mikołaja o 8.00, Ożanna 15.00, kościół parafialny o 17.00.  Można będzie zabrać popiół dla nieobecnych.
 7. Ożanna w piątek Droga Krzyżowa i Msza św. o 15.00. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa o 16.30, a po niej Msza św. Taca zbierana w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w kościele parafialnym w każdą niedzielę po sumie.
 9. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Dzisiaj taca inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Dziękuję panom z Rady Parafialnej za zebranie tacy oraz za przeczytanie czytań.
 11. W środę przed Msza św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa. Można składać prośby  i podziękowania.
 12. Polecamy prasę katolicką – do odebrania „Niedziela”.
 13. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu  prosimy:
 14. kościół parafialny   parafianie z numerów –   408 a i b – 410 – w piątek po Mszy św.
 15. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów- 447, 447 b i 448.

 

Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.

 

 1. Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas naszej parafii. Święty Michale Archaniele…

 

Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.

Św. Józefie módl się za nami