Ogłoszenia Parafialne – 8 Niedziela Zwykła 3.03.2019 r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
  2. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.  Bardzo proszę panów z Rady Parafialnej o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. i przeczytanie czytań.
  3. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości.
  4. Dziękujemy za tron pod monstrancję ufundowany  przez jedno z małżeństw z naszej parafii.
  5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się  do świąt Wielkanocnych. Pamiętamy o postanowieniach wielkopostnych.
  6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy.
  7. Przypominam, że na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek  całego roku, o ile tego dnia nie wypada uroczystość.
  8. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów: kościół parafialny o 8.00 i 17.00, Ożanna 15.00.  Można będzie zabrać popiół dla nieobecnych
  9. Ożanna w piątek o 15.00 Droga Krzyżowa i Msza św.. W kościele parafialnym o 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św. Taca zbierana w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  10. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową przeprowadzi Bractwo św. Józefa. Po Mszy św. zapraszam wszystkich panów z Bractwa na spotkanie na plebanię.
  11. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w kościele parafialnym w każdą niedzielę po sumie.
  12. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  13. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- dzień  podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można odebrać deklaracje duchowej adopcji.
  14. W piątek 8 marca – Dzień Kobiet. Z tej okazji już dziś składamy wszystkim Paniom najlepsze życzenia i zachęcamy aby o nich pamiętać w naszej wdzięcznej modlitwie a najlepiej byłoby, gdyby czuły naszą serdeczność i życzliwość przez cały rok.
  15. Do nabycia  prasa katolicka. „Niedziela” oraz „Chrystus i Ty”.
  16. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie DSM, w piątek RAM.
  17. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 2 – 6.
  18. Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.