Ogłoszenia Parafialne- I Niedziela Adwentu 1.12.2019 r.

258
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach wszystkich parafian, szczególnie dzieci. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów, które będą trzymały w czasie Mszy św. 
 4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, adoracja, zmiana tajemnic różańca św.
 5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 6. Za tydzień przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na ten cel.
 7. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem są do nabycia świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy wynosi minimum 6 złotych. Gdyby jednak ktoś chciał podarować na ten cel większą ofiarę, jest to jak najbardziej możliwe, gdyż dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest, jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji.
 8. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i Nowenna do MBN Pomocy.
 9. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do św. Józefa.
 10. W środę  patronuje nam św. Barbara, w piątek  św. Mikołaj.
 11. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Kościół parafialny o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Msza św. Parafian z Ożanny zapraszamy do kościoła parafialnego. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze lecz pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy bliżej świąt.
 12. W piątek podczas Mszy św. nastąpi błogosławieństwo i wręczenie medalików Niepokalanej dzieciom przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy odbędzie się spotkanie.
 13. W piątek do naszego kościoła parafialnego na godz. 15.00 przybędzie św. Mikołaj. Zainteresowanych rodziców proszę o kontakt z panem kościelnym do czwartku.
 14. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 16.00. Jest to również spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. 6, 7 i 8.
 15. W następną niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy wczoraj i dzisiaj podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary.
 17. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę trwałych produktów spożywczych i chemii gospodarczej. W sklepach na terenie parafii wystawione będą przeznaczone na ten cel pojemniki do których można składać powyższe produkty. Akcja ta ma na celu pomoc rodzinom  potrzebującym. 
 18. GOK w Kuryłówce serdecznie zaprasza na „Powiatowy Festiwal Piosenki”, który odbędzie się 8 grudnia tj.  w następną  niedzielę o godz. 16.00 w GOK. W ramach festiwalu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich  w  Kuryłówce.
 19. W  piątek spotkanie RAM.
 20. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”.
 21. W następną niedzielę w Ożannie na Mszy św. o 9.30 zaśpiewa zespół „Mio Dio”.
 22. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 396 – 404. 
 23. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.