Ogłoszenia Parafialne- I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

384
 1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana, będący równocześnie początkiem nowego rok duszpasterskiego, któremu będzie towarzyszyć hasło „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
 2. Następna niedziela pierwsza miesiąca – adoracja oraz poświęcenie przedmiotów religijnych. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Proszę odmawiać te same tajemnice. Intencja dla róż – o ustanie pandemii oraz o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach. Jeżeli rodzice wyrażą taką chęć to zapraszamy również dzieci, aby przygotowały lampiony, które będą trzymały w czasie Mszy św.
 4. Wszyscy podejmijmy konkretne postanowienia Adwentowe. 
 5. Za tydzień  taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 6. Za tydzień przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na ten cel.
 7. Opłatki do odebrania na stoliku na środku kościoła. Prosimy aby pamiętać o sąsiadach i osobach starszych, którzy nie wychodzą z domu aby i im dostarczyć poświęcone opłatki.
 8. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem są do nabycia świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy wynosi minimum 6 złotych – cena obiadu dla dziecka. 
 9. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz Nowenna do MBN Pomocy.
 10. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, modlimy się o nowe powołania do służby Bożej oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 11.  W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.00. Nie będzie jeszcze odwiedzin chorych w domach z Komunią św. Jeśli sytuacja na to pozwoli, będą takie odwiedziny przed świętami.
 12. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 16.00.
 13. Do odebrania prasa katolicka.
 14. W tym tygodniu patronują nam: poniedziałek św. Andrzej, piątek św. Barbara, a w następną niedzielę  św. Mikołaj.
 15. Najprawdopodobniej w tym roku nie będzie parafialnej spowiedzi przedświątecznej. Dlatego proszę tych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi, aby nie odkładali jej na ostatnie dni. Istnieje możliwości codziennej spowiedzi 30 minut przed Mszą św. Przy konfesjonale, w którym odbywa się spowiedź jest środek dezynfekcyjny. Przy podejściu do konfesjonału można zdezynfekować folię na kratkach.
 16. Zapraszamy na rekolekcje: ODDANIE 33. Okres rekolekcji, trwający 33 dni, ma dwa znaczenia: po pierwsze – jest on czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję, po drugie – upamiętnia on okres 33 lat, które Pan Jezus spędził na ziemi. Duchowe przygotowanie do aktu oddania się polega przede wszystkim na głębszym zrozumieniu oraz odnowieniu przymierza Chrztu Świętego oraz na osobistym przyjęciu do serca słów Pana Jezusa z krzyża: „Oto Matka Twoja”. Wszelkie informacje na każdy dzień rekolekcji, które rozpoczynają się w I Niedzielę Adwentu, znajdują się na stronie: www.oddanie33.pl
 17. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie, o chorych, cierpiących, ofiarach koronawirusa oraz o tych, którzy leczą i wspomagają chorych; módlmy się o ustanie epidemii. Prosimy także o pomoc osobom starszym i samotnym, a także o umacnianie wzajemnych więzów rodzinnych.
 18. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych.
 19. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki  z numerów – 276 – 279.
 20. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.                                                                                                                                         Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.