Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu 6.12.2020 r.

300
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00. 
 2. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa żyjącego na przełomie  III i IV wieku.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 4. Dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na ten cel.
 5. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.  Panów z Rady Parafialnej prosimy o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. oraz o przeczytanie czytań. W tym czasie wielu Parafian korzysta z dyspensy od niedzielnej Mszy św., i nie ma możliwości, aby złożyć taką ofiarę, dlatego prosimy o wpłaty na ten cel w banku lub przez internet, tytułem: „Darowizna na kościół” nr konta: 19 9187 1011 2002 0000 4183 0001.
 6. Do nabycia opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny.
 7. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12.00-13.00 przypada tzw. „Godzina łaski dla świata”. Zatem o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do kościoła parafialnego na osobistą modlitwę w ciszy i milczeniu przed Najświętszym Sakramentem, który będzie wystawiony do godz. 17.00.  Maryja w objawieniach z 1947 roku zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy lub jakimkolwiek innym miejscu. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje  i swojej rodziny, ale także sprawę pokoju na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników oraz naszą parafię. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. 
 8. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz Nowenna do MBN Pomocy.
 9. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, modlimy się o nowe powołania do służby Bożej oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 10. W bieżącym roku z racji pandemii nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy już teraz do zaplanowania spowiedzi i nie odkładania jej na ostatnie dni przed świętami. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 11. Przypominamy o możliwości przyjmowania Komunii św. na kolanach.
 12. Do odebrania prasa katolicka.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  280 – 292.
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.                                                                                                                                         Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.

  Zmarł śp. Tadeusz Kulec. Pogrzeb w poniedziałek o 14.00. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …