Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

277
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 8.00.
 2. Spowiedź adwentowa będzie w najbliższą sobotę 15 grudnia w godz. 10.00 do 12.00. Ożanna od 15 – 11.45.
 3. Dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na ten cel.
 4. Na środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam AK.
 5. W czwartek swoje spotkanie ma DSM, w piątek RAM.
 6. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”.
 7. Wszystkich parafian – szczególnie dzieci z lampionami zachęcam do udziału w roratach.
 8. Do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny.
 9. W najbliższy piątek odwiedzimy chorych. Proszę do środy zapisywać chorych którzy chcieliby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Św. przed Bożym Narodzeniem. Ks. Proboszcz od godz. 8.00, ks. Damian od godz. 11.00.
 10. W kościele św. Mikołaja została odebrana praca polegająca na konserwacji ścian pod kopułą, konserwacji technicznej polichromii ściennej nawy głównej, konserwacji polichromii ściennej prezbiterium oraz dezyrfekcji powierzchni cerkwi(czyli niszczenie drobnoustrojów). Koszt to 112 000 zł. W związku z dalszymi pracami cerkiew zostanie zamknięta na kilka najbliższych miesięcy. Od momentu objęcia parafii w 2011 r. do tej pory kwota wykonanych prac w kościele św. Mikołaja to około 600 tyś., a w kościele parafialnym to ponad 400 tyś. Dodając odnowienie domu katechetycznego, kaplicy pogrzebowej, ogrodzenia wokół plebanii, kostka na cmentarzach, nagłośnienie kościołów i innych drobniejszych prac łączna kwota to milion trzysta tyś. zł. Na tą kwotę złożyły się ofiary składane od pięciu lat na tacę w drugą niedzielę miesiąca w kwocie około 400 tyś., reszta 900 tyś. to dotacje, które zostały pozyskane z różnych urzędów. Ale jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w naszych kościołach.
 11. W ubiegłym tygodniu do kościoła w Ożannie przyjechała komisja z WFOŚiGW w celu przeprowadzenia wstępnej kontroli dotyczącego zadania, które zostało przedstawione przez proboszcza pt. „Kompleksowa termomodernizacja budynku kościoła w Ożannie”. Całość wyceniona została na około 210 tyś. zł. Teraz będzie zależało ile otrzymamy dotacji na ten cel, a resztę będziemy musieli dodać z własnych funduszy.
 12. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 371 – 373 b.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się w naszych intencjach. „Święty Michale Archaniele…”

Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.

Święty Józefie módl się za nami.