Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Adwentu 13.12.2020 r.

279
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, sobotę o 16.00. 
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Nieobecni na Mszy św. z powodu dyspensy mogą dokonać wpłaty przez konto internetowe – nr konta 19 9187 1011 2002 0000 4183 0001  tytułem„Darowizna na kościół”.
 3. W tym tygodniu, od czwartku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym.
 4. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. W dzisiejszą  niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.
 5. Do nabycia opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz Nowenna do MBN Pomocy.
 7. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, modlimy się o  nowe powołania do służby Bożej oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 8. W tym roku nie będzie parafialnej spowiedzi przedświątecznej. Dlatego proszę tych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi, aby nie odkładali jej na ostatnie dni. Istnieje możliwości codziennej spowiedzi 30 minut przed Mszą św. Przy konfesjonale, w którym odbywa się spowiedź jest środek dezynfekcyjny. Przy podejściu do konfesjonału można zdezynfekować folię na kratkach.
 9. W najbliższy piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Proszę do czwartku zgłosić chorych którzy chcieliby się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. przed Bożym Narodzeniem. (przebywających w kwarantannie nie zgłaszamy).
 10. Dnia 08.12.2020 r. papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. Zakończy się 08.12.2021 r. Jest możliwość zyskania odpustów pod zwykłymi warunkami. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 11. Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na kolanach.
 12. Do odebrania prasa katolicka.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  294 – 300.
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.                                                                                                                                         Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.