Ogłoszenia Parafialne- III Niedziela Adwentu 17.12.2017 r.

397
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o 7.30.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 15.00 zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie porekolekcjne. Przyjedzie ks. Marek i pani Krystyna oraz para animatorska.
 3. W sobotę spowiedź w Leżajsku od 9.00 – 18.00.
 4. Przypominamy, że w najbliższy czwartek o 12.00 w GOK wigilia dla osób samotnych i osamotnionych.
 5. Niedziela (24 XII) jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 15.00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczynamy ten wieczór modlitwą, pamiętamy o zmarłych, potem czytamy fragment z Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, dzielimy się opłatkiem składając życzenia, spożywamy tradycyjne potrawy, a potem kolędujmy czekając na Pasterkę. Na stół wigilijny nie podajemy alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki.
 6. Można jeszcze nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
 7. Przypominamy, że Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wzorem lat ubiegłych organizuje w sklepach naszej parafii zbiórkę produktów żywnościowych. Produkty te zostaną rozdane najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
 8. W środę spotkanie ministrantów o godz. 16.00.
 9. W czwartek na Mszę św. i spotkanie przedświąteczne zapraszamy RAM i DSM.
 10. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy. W czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa.
 11. Do nabycia prasa katolicka. „Niedziela” oraz „Cuda i Łaski”.
 12. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 13.    kościół parafialny  parafianie z numerów – 361 – 364 – w piątek po Mszy św.
 14. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów – 112 – 116 a.

 

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się w intencji o dobre przygotowanie duchowe do Świąt Bożego Narodzenia. Święty Michale Archaniele…