Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020 r.

564
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Zachęcamy, aby podczas codziennej modlitwy prosić Pana Boga o dar deszczu.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Pamiętajmy o czytaniu Pisma św.
 4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. 
 5. Za tydzień pierwsza niedziela maja – poświęcenie przedmiotów religijnych oraz wody, adoracja, nie będzie zmiany tajemnic różańcowych – proszę odmawiać w dalszym ciągu swoją tajemnicę.
 6. Za tydzień taca na potrzeby archidiecezji.
 7. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Józefa.
 8. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do śpiewania litanii w domach razem z dziećmi i wnukami.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o kapliczki na terenie naszej parafii.
 10. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Z racji ograniczeń związanych z epidemią w dalszym ciągu nie ma w formie tradycyjnej spowiedzi. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. duchowej i przypominamy, że nie przerywa ona ciągłości pierwszych piątków czy sobót, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć o kolejny miesiąc. Nie będzie odwiedzin chorych.
 11. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy różańcem o 17.00. W sobotę, 2 maja, przeniesiona z niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi  na naszych domach.
 12. W związku z ostatnimi wydarzeniami na cmentarzu, pragnę poinformować, że w ubiegłą niedzielę po sumie zgłosił się młody człowiek i przeprosił za zaistniałą sytuację. Suma za wywiezienie jednego kontenera 260 zł. została przekazana w kopercie z napisem: „Miejmy odwagę robić rzeczy, których nie będziemy musieli się wstydzić”.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 534/1 – 534/4.
 14. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie kościołów.
 15. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 16. W ubiegły wtorek na miejsce wiecznego odpoczywania odprowadziliśmy śp. Mieczysława Skibę. Wieczne odpoczywanie …