Ogłoszenia Parafialne- IV Niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

575
 1. Msza św.  poniedziałek, wtorek, środa o 17.00,  czwartek o 8.00. 
 2.  Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne w ubiegłą niedzielę.  Dziękujemy również  za wpłaty dokonane w banku i przez internet. 
 3. W środę rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Adama Szala, a w czwartek – dzień jego imienin. Pamiętajmy o naszym pasterzu w naszych modlitwach.
 4. We wtorek na Mszę św. o 17.00 harcerze przyniosą do naszego kościoła parafialnego Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. można będzie zabrać do swoich domów. 
 5. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i Nowenna do MBN Pomocy.
 6. W czwartek Wigilia. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczynamy ten wieczór modlitwą, pamiętamy o zmarłych, potem czytamy fragment z Pisma św. o narodzeniu Chrystusa (wg św. Łukasza 2, 1-14), dzielimy się opłatkiem składając życzenia, spożywamy tradycyjne potrawy, a potem kolędujmy. Na stół wigilijny nie podajemy alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ukoronowaniem wigilijnego czuwania będzie Pasterka, która w tym roku ze względu na obecną sytuację odbędzie się wyjątkowo o 22.00. Taca mszalna z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki w Przemyślu. 
 7. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00 oraz 15.00. Taki sam porządek Mszy św. w sobotę i niedzielę. W sobotę Uroczystość św. Szczepana poświęcenie owsa. Składka z tego dnia na WSD w Przemyślu oraz UP JPII w Krakowie.
 8. Pasterka o 22.00. Msze św. w piątek, sobota i niedziela 8.00, 9.30, 11.00 oraz 15.00.                  
 9. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również dzień poświęcony św. Janowi Apostołowi, z tej racji poświęcenie wina na każdej Mszy św.
 10. Zostały jeszcze płyty z kolędami naszego zespołu Mio Dio. Płyty będą wystawione w koszyku na środku kościoła. Można złożyć dowolną ofiarę.
 11. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” oraz „Miłujcie się”.
 12. Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na kolanach.
 13. Jak słyszeliśmy w liście ks. Arcybiskupa w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda. W trosce o błogosławieństwo Was i waszych domów zaproponujemy inną formę naszych wspólnych spotkań, ale o tym poinformujemy w następną niedzielę.   
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na środę do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  303 – 307 a.
 15. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. 
  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.                                                                                                                                         Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.