Ogłoszenia Parafialne- IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

326
 1. Msza św. poniedziałek, wtorek, sobota o 7.30, piątek o 17.00.
 2. Jutro przypada rocznica święceń biskupich, a we wtorek dzień imienin ks. Abpa Adama Szala, pamiętajmy o naszym Arcypasterzu  w modlitwie.
 3. We wtorek Wigilia. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczynamy ten wieczór modlitwą, pamiętamy o zmarłych, potem czytamy fragment z Pisma św. o narodzeniu Chrystusa (wg św. Łukasza 2, 1-14), dzielimy się opłatkiem składając życzenia, spożywamy tradycyjne potrawy, a potem kolędujmy. Na stół wigilijny nie podajemy alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ukoronowaniem wigilijnego czuwania będzie uroczysta Pasterka o północy, na którą wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy. Taca mszalna z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki w Przemyślu.
 4. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00. Mszy św. o 15.00 nie będzie. Taki sam porządek Mszy św. w czwartek. W czwartek Uroczystość św. Szczepana  i w tym dniu poświęcenie owsa. Składka z tego dnia na WSD w Przemyślu.
 5. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. W piątą rocznicę istnienia zespołu Mio Dio udało się nagrać płytę z kolędami. Płytę można będzie zakupić w św. Szczepana po każdej Mszy św. u dzieci z zespołu w cenie 15 zł lub więcej. Pieniądze, które się uda zebrać, zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z nagraniem i wydaniem płyty, a może na zakup dodatkowego nagłośnienia lub wyjazdu dla dzieci. W Ożannie płyty będą do nabycia w zakrystii.
 7. Dzisiaj na Mszę św. o 15.00 harcerze przyniosą do naszego kościoła parafialnego Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. można będzie zabrać do swoich domów.
 8. Składam podziękowanie AK za zorganizowanie zbiórki darów i rozwiezienie paczek do rodzin potrzebujących. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz właścicielom placówek i pracownikom za pomoc.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom choinek. Podziękowania kierujemy za ich przystrojenie oraz przygotowanie szopki. Szczególnie panu kościelnemu, wszystkim pomagającym oraz pani, która wykonała ręcznie ozdoby na choinki.
 10. W święto św. Szczepana odwiedzą nas kolędnicy z Ruchu Apostolstwa Młodzieży z naszej parafii. Zebrane w ten sposób środki wspomogą fundusz młodzieżowy. Zachęcamy do przyjęcia kolędników i życzliwości.
 11. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” w środku kalendarz i płyta z kolędami. Cena 10 zł.
 12. W czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską – ks. Proboszcz od Brzyskiej Woli, ks. Damian Górki. Szczegóły podamy w św. Szczepana.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki  z numerów – 417 – 424.
 14. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich, którzy przybyli na Święta – parafian pracujących poza granicami naszej Ojczyzny oraz  wszystkich gości.
 15. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, życzymy wszelkich łask, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.