Ogłoszenia Parafialne- IV Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

470
 1. Jutro Wigilia. Msza św. o 8.00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczynamy ten wieczór modlitwą, pamiętamy o zmarłych, potem czytamy fragment z Pisma św. o narodzeniu Chrystusa (wg. św. Łukasza 2, 1-14), dzielimy się opłatkiem składając życzenia, spożywamy tradycyjne potrawy, a potem kolędujmy. Na stół wigilijny nie podajemy alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ukoronowaniem wigilijnego czuwania będzie uroczysta Pasterka o północy, na którą wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy. Taca mszalna z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki w Przemyślu.
 2. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00. Mszy św. o 15.00 nie będzie. Taki sam porządek Mszy św. w środę. W środę Uroczystość św. Szczepana i w tym dniu poświęcenie owsa. Składka z tego dnia na WSD w Przemyślu.
 3. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 4. Dzisiaj na Mszę św. o 15.00 harcerze przyniosą do naszego kościoła parafialnego Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. można będzie zabrać do swoich domów.
 5. Składam podziękowanie AK za zorganizowanie zbiórki darów i rozwiezienie paczek do rodzin potrzebujących. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz właścicielom placówek i pracownikom za pomoc.
 6. Dziękujemy ofiarodawcom choinek. Podziękowania kierujemy za ich przystrojenie oraz przygotowanie szopki. Szczególnie panu kościelnemu, wszystkim pomagającym oraz pani, która wykonała ręcznie ozdoby na choinki.
 7. W święto św. Szczepana odwiedzą nas kolędnicy z Ruchu Apostolstwa Młodzieży z naszej parafii. Zebrane w ten sposób środki wspomogą fundusz młodzieżowy. Zachęcamy do przyjęcia kolędników i życzliwości.
 8. W sobotę 5 stycznia w GOK-u odbędzie spotkanie kolędowe, które organizuje Rada Parafialna i Koła Gospodyń Wiejskich. Ponieważ jest ograniczona liczba miejsc prosimy o zapisy w GOK- u oraz u przewodniczących Kół Gospodyń. Koszt uczestnictwa 5 zł. (na pokrycie poczęstunku).
 9. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” w środku kalendarz i płyta z kolędami. Cena 10 zł.
 10. W czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską – ks. proboszcz Górki, ks. Damian od Brzyskiej Woli.
 11. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi na godz. 16.00 proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 380 – 385.
 12. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich, którzy przybyli na Święta – parafian pracujących poza granicami naszej Ojczyzny oraz wszystkich gości.