Ogłoszenia Parafialne- IV Niedziela Adwentu 24.12.2017 r.

275
 1. Dzisiaj Wigilia. Nie ma Mszy św. o 15.00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Rozpoczynamy ten wieczór modlitwą, pamiętamy o zmarłych, potem czytamy fragment z Pisma św. o narodzeniu Chrystusa (wg. św. Łukasza 2, 1-14), dzielimy się opłatkiem składając życzenia, spożywamy tradycyjne potrawy, a potem kolędujmy czekając na Pasterkę. Na stół wigilijny nie podajemy alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki.
 2. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00. Mszy św. o 15.00 nie będzie. Taki sam porządek Mszy św. we wtorek. We wtorek Uroczystość św. Szczepana i w tym dniu poświęcenie owsa. Składka z tego dnia na WSD w Przemyślu.
 3. Za tydzień w niedzielę ostatni dzień 2017 r. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po sumie nabożeństwo na zakończenie Starego Roku 2017. Zapraszamy wszystkich parafian na to dziękczynienie. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 4. Składam podziękowanie AK za zorganizowanie zbiórki darów i rozwiezienie paczek do rodzin potrzebujących. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz właścicielom placówek i pracownikom za pomoc.
 5. Kościół w Ożannie ma nowe ogrzewanie koszt 4200 zł.
 6. Dziękujemy ofiarodawcom choinek. Podziękowania kierujemy za ich przystrojenie oraz szopki. Szczególnie panu kościelnemu  i wszystkim pomagającym.
 7. W święto św. Szczepana odwiedzą nas kolędnicy z Ruchu Apostolstwa Młodzieży z naszej parafii. Zebrane w ten sposób środki wspomogą fundusz młodzieżowy. Zachęcamy do przyjęcia kolędników i życzliwości.
 8. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” w środku kalendarz i płyta z kolędami w wykonaniu dzieci z zespołu Arka Noego.
 9. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 10. kościół parafialny  parafianie z numerów – 365 a i b – 371 – w piątek po Mszy św.
 11. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów  – 117 – 130.
 12. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich, którzy przybyli na Święta – parafian pracujących poza granicami naszej Ojczyzny oraz wszystkich gości.
 13. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, życzymy wszelkich łask, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa.
 14. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku śp. Bogusława Maternę. Wieczne odpoczywanie ….