Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocy Niedziela Dobrego Pasterza 3.05.2020 r.

365
 1. Msza św. o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Osoby, które nie uczestniczą we Mszy św. w kościele, a chcą wesprzeć swoją parafię  proszone są o wpłacanie ofiary na konto parafialne. Bank Spółdzielczy w Leżajsku oddział Kuryłówka nr konta 19 9187 1011 2002 0000 4183 0001. Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 3. Dziś składka na potrzeby archidiecezji.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy podejmując prace na cmentarzu parafialnym zgłaszają ich rozpoczęcie  oraz składają  przy tym ofiary na utrzymanie cmentarza. Przypominam, że od tego roku za wywożenie śmieci płaci parafia, a jest to spore obciążenie.
 5. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy.
 7. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Józefa.
 8. Przed ołtarzem można składać skarbonki Caritas, które zostały zabrane na czas Wielkiego Postu do domów.
 9. Zachęcamy, aby podczas codziennej modlitwy różańcowej o 20.30 i 30 dniowej nowenny do św. Józefa prosić Pana Boga o dar deszczu.
 10. Dla zainteresowanych narzeczonych informacja, że katechezy przedmałżeńskie w formie wideokonferencji będą prowadzone w najbliższym czasie przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej – szczegółowe informacje na stronie http://ksmap.pl.
 11. Za tydzień na sumie o 11.00 Msza św. w intencji ofiar bitwy pod Kuryłówką.
 12. Dziękuję panu sołtysowi Andrzejowi Kulpa za zamontowanie nowego zadaszenia nad figurką Matki Bożej w Tarnawcu.
 13. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r.
 14. W tym tygodniu patronują nam – poniedziałek św. Florian patron strażaków, środa święci Apostołowie  Filip i Jakub, piątek św. Stanisław, biskup i męczennik, patron Polski.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 15. Przeżywając Eucharystie w domu pamiętajmy o:
  * zadbaniu o odpowiedni strój.
  * stole nakrytym białym obrusem i zapalonych świecach.
  * Uczestniczeniu, a nie oglądaniu Mszy św.
 16. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  534/7 – 534/12 .
 17. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.