Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.

410
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. To bardzo ważne  święto  ustanowione przez samego Pana Jezusa. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny.
 3. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, od jutra liczba osób uczestniczących w nabożeństwie jest uzależniona od powierzchni kościoła. Stosując ten przelicznik  w naszym kościele parafialnym może przebywać na Mszy św. równocześnie do 30 osób, w Ożannie 12 osób. Osoby te powinny zachować bezpieczną odległość między sobą – 2 metry oraz posiadać zakrytą twarz przebywając na terenie kościoła. Rozporządzenie mówi wyraźnie o osobach w kościele, co należy rozumieć, że uczestniczący we Mszy św. na zewnątrz zachowują te same zasady co w innych przestrzeniach publicznych a więc bezpieczną 2 metrową odległość.
 4. Przed wejściem do kościoła proszę o dezynfekcję rąk płynem, który znajduje się przed głównymi drzwiami.
 5. Dziś także rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia. W dobie narodowej kwarantanny, to dobra okazja do świadczenia miłosierdzia zwłaszcza wobec chorych, samotnych czy najbardziej potrzebujących.
 6. W środę nowenna do MBN Pomocy. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 7. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. w sobotę  święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
 8. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Wykorzystajmy ten czas ograniczeń na lekturę Pisma Świętego.
 9. Zachęcamy do wsparcia naszej Parafii, w tym niełatwym czasie, przez konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Leżajsku oddział Kuryłówka nr konta 19 9187 1011 2002 0000 4183 0001. Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”. Jednocześnie z całego serca dziękujemy tym, którzy wsparli nas już w tym szczególnym czasie swoją ofiarą. Bóg zapłać!
 10. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, przypomina, że dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Należy łączyć się duchowo w tym czasie z celebracjami, które są transmitowane przez Internet lub telewizję.
 11. Bractwo św. Józefa i księża zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o rozpoczęcie od jutra trzydziestodniowej nowenny do św. Józefa patrona naszej parafii. W łączności ze wszystkimi rozpoczynać będziemy o 20.10, aby później o 20.30 odmówić różaniec, który przypominam powinniśmy odmawiać każdego dnia. Jeżeli ktoś nie może o tej godzinie niech odmówi w innym dogodnym dla siebie czasie. Nowenna ta, to jakby okrycie się płaszczem opieki świętego Józefa, to nadzwyczajne nabożeństwo ku Jego czci, wyjednujące Jego szczególne wstawiennictwo w trudnych sytuacjach. A przecież zdajemy sobie sprawę z zagrożenia jakie dotyka naszą ojczyznę i cały świat.
 12. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.