Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2017 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.

2. Za tydzień pierwsza niedziela maja – poświęcenie przedmiotów religijnych, adoracja, zmiana  tajemnic różańcowych.

3.  Za tydzień taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na „Caritas”.

5. Przed ołtarzem można składać skarbonki wielkopostne.

6. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

7. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, które ożywiają naszą wiarę i miłość do Matki Najświętszej. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci i młodzież. Przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny nabożeństwo do MB Nieustającej  Pomocy.

8. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do św. Józefa.

9. W czwartek  maja rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży z kl. 8 i 3 gim.

10. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy dbają o  kapliczki na terenie naszej parafii.

11. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi  na naszych domach.

12. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek, bo to dzień świąteczny. Chorych odwiedzimy w miesiącu czerwcu.

13. W niedzielę za tydzień o 15.00 Msza św. w intencji ofiar bitwy pod Kuryłówką, następnie przemarsz przed pomnik i dalsza część uroczystości.

14.  Do nabycia  prasa katolicka. „Niedziela”.

15. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 77 – 80.