Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r.

975
 1. Msze św. w poniedziałek, wtorek 7.30, w pozostałe dni o 18.00. Intencje.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję panom z Bractwa św. Józefa za zebranie tacy, przeczytanie czytań oraz Męki Pańskiej.
 3. W najbliższą środę od 8.00 odwiedzimy chorych – proszę również zgłaszać tych, którzy korzystają z tej posługi z racji świąt. Nie będzie odwiedzin chorych w maju.
 4. W środę po Mszy św. spotkanie RAM.

PROGRAM TRIDUUM jest następujący:

Wielki Czwartek – dzień wdzięczności za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 21.00, którą prowadzi młodzież z RAM.

Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa. Adorację w Ciemnicy od godz. 7.00 do 17.00 prowadzą poszczególne rejony- godziny adoracji zostaną zamieszczone na stronie  internetowej i w gablocie. O godz. 17.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Obrzęd Komunii św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Po nabożeństwie odśpiewane zostaną Gorzkie Żale, które prowadzić będzie Bractwo św. Józefa. Adoracja do 21.00, którą przeprowadzi młodzież z RAM. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00-17.00 prowadzą róże różańcowe godziny adoracji zostaną zamieszczone na stronie  internetowej i w gablocie. O godz. 18.00 rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty. To również drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego – rozpoczynamy o 17.45. Przynosimy świece i naczynia na wodę święconą. Świece prosimy tak zabezpieczyć, aby wosk nie kapał na ławki i posadzkę.

Przygotowanie do świąt tak zaplanujmy wraz z różnymi pracami, aby nie zabrakło nam czasu na to, co najistotniejsze – uczestnictwo w Świętym Triduum.

Straż Grobową oraz ministrantów prosimy o podjęcie warty przy Bożym Grobie.

 1. W Wielką Sobotę przed południem poświęcimy pokarmy na stół wielkanocny w następującym porządku.
 • 9.00 – kościół św. Mikołaja
 • 9.30 – Tarnawiec
 • 10.00 – Ożanna kościół
 • 10.30 – Ożanna Mała.
 • 11.00 – kościół parafialny

W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejsze święto w Kościele Katolickim. Rezurekcja  o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej – wzięcie baldachimu, chorągwi przez Bractwo św. Józefa oraz obrazów i feretronów przez Koła Gospodyń i przez dziewczęta z kl. VI, VII i VIII. Pozostałe Msze św. – Ożanna o  9.30 i o 11.00.  W niedzielę wielkanocną  i poniedziałek wielkanocny nie będzie Mszy św. o 15.00.

 1. W Niedzielę Miłosierdzia po sumie udamy się w procesji na cmentarz. Panów z Bractwa proszę o przygotowanie procesji.

2. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Do nabycia  prasa katolicka. „Niedziela” oraz „Nasza Arka”.

4. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na sobotę po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 62 – 66.

W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczywania odprowadziliśmy śp. Marię Matusz. Wieczne odpoczywanie…