Ogłoszenia Parafialne – Poniedziałek Wielkanocny – 2.04.2018 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – czyli Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  3. Przez cały tydzień przed Mszą św. o 17.45 odmawiamy nowennę oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia
  4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. To bardzo ważne święto ustanowione przez samego Pana Jezusa. Za odmówienie Koronki o Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny.
  5. Także w Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpocznie się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
  6. Wszyscy Ci, którzy przez okres Wielkiego Postu oszczędzali pieniądze do specjalnych skarbonek Caritas, prosimy, aby przynieśli je w najbliższą niedzielę i złożyli jako dar ofiarny przed ołtarzem.
  7. W imieniu obdarowanych rodzin, składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy podzielili się darami na stół wielkanocny, a AK za przeprowadzenie tej zbiórki.
  8. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja i nabożeństwo do św. Józefa.
  9. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Przypomnę, że do ważności I piątku miesiąca jest potrzeba przyjęcia Jezusa w Komunii św. Spowiedź nie jest potrzebna, a jest przecież bliskość świąt więc stan łaski uświęcającej w nas trwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00 i spowiedź. Ożanna od 16.00 spowiedź i Msza św. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych.
  10. W piątek po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  11. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 17.00. Jest to również spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VI, VII i II Gimnazjum.
  12. W najbliższą niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę  o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. oraz o przeczytanie czytań.
  13. Osoby, które chcą się włączyć do Duchowej Adopcji proszę, aby swoje deklaracje złożyły w darach ofiarnych w najbliższą niedzielę na sumie.
  14. Do nabycia prasa katolicka ”Niedziela”.
  15. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu  prosimy:
    1. kościół parafialny parafianie Tarnawiec –  9 – 12  – w piątek po Mszy św.
    2. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów – 490 – 493.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu. Przez wstawiennictwo św.

Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas naszej parafii. Święty Michale Archaniele…

Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.

Św. Józefie módl się za nami