Ogłoszenia Parafialne –Uroczystość Trójcy Świętej – 16.06.2019 r.

355
  1. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, w sobotę o 17.00. Intencje.
  2. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  3. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św.: o 7.00 i suma z procesją o 10.00,  Ożanna  o 8.00, nie będzie Mszy św.  o 15.00.              

Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 
– przy posesji Pani Ostrowskiej  (rodzice dzieci rocznicowych)                                                                                                                – przy posesji Państwa Tryków (Bractwo Św. Józefa) 
– przy szkole (OSP)
– przy kościele św. Mikołaja (AK).

Wszystkich zapraszamy do udziału w sumie i procesji, która jest wyznaniem wiary w prawdziwą   obecność Jezusa pod postacią chleba. Za udział w procesji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ale też pamiętajmy, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Proszę się przygotować do niesienia, chorągwi i baldachimu przez Bractwo św. Józefa oraz obrazy i figurki przez panie z Koła Gospodyń z Kuryłówki, Tarnawca i Ożanny. Strażaków i policję proszę o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. Procesja powinna się ustawić w następującej kolejności: krzyż, chorągwie, figurki, obrazy, ministranci, chłopcy do dzwonienia, dziewczynki do sypania kwiatów, baldachim, orkiestra. Dzieci rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. W tym dniu dzieci z kl. IV będą przeżywać swoją rocznicę.

5. Od piątku przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców  o dzwonienie dzwonkami, a panów z Bractwa o niesienie baldachimu.  W niedzielę procesja będzie po sumie. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje post. Została udzielona dyspensa przez ks. abpa Adama Szala.

6. Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku ogłasza nabór dzieci z autyzmem lub niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Parafia Leżajsk Fara organizuje pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 5 – 15 lipca. Spotkanie organizacyjne w następną niedzielę czerwca o godz. 16.00.  Szczegóły na plakatach.

8. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej  posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 191 – 196 .