Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020r.

1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest dniem przypomnienia o tych, którzy odeszli przed nam do Boga i wraz z Chrystusem królują w niebie. Dzisiaj Msze św. w porządku niedzielnym.  Przypominam, że wg decyzji władz państwowych cmentarze zostały zamknięte do 2 listopada.
  3. Jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele parafialnym 8.00 i 17.00, Ożanna 15.00. Wiernych zmarłych wspominanych w „Wypominkach” będziemy polecać codziennie w Koronce do Miłosierdzia Bożego od 3-go listopada 15 min. przed Mszą św. Również w niedziele będziemy się modlić za zmarłych polecając ich w Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz jedna z Mszy św. będzie ofiarowana w ich intencji.
  4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
  5. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.  Panów z Rady Parafialnej proszę  o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. oraz o przeczytanie czytań. Nieobecni na Mszy św. z powodu dyspensy mogą dokonać  wpłaty przez konto internetowe.
  6. Pamiętajmy, że przez cały miesiąc listopad możemy zyskiwać odpusty zupełne.
  7. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz nabożeństwo do MBN Pomocy.
  8. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej oraz nabożeństwo do św. Józefa.
  9. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.15 w ciszy przygotowujemy się do spowiedzi, następnie o 16.45 nabożeństwo i Msza św., Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie  do nieba”. Z racji nowych obostrzeń odwołujemy odwiedziny chorych. Natomiast jeżeli zaistnieje konieczność, aby kapłan odwiedził chorego proszę o kontakt telefoniczny.
  10. Przypominamy, że przy konfesjonałach znajdują się płyny dezynfekujące, dlatego każdy kto chce skorzystać ze spowiedzi proszę, aby czynił to w maseczce, a następnie zdezynfekował folię przy kratkach  w  konfesjonale.
  11. Również przed wejściem do kościoła proszę o dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa w kościele.
  12. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 16.00.
  13. W przyszłą niedzielę oraz 11 listopada po Mszach św. modlitwy za Kościół i Ojczyznę.
  14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej usługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  257 – 259 .
  15. W dniach od 1 do 8 listopada, będziemy mogli wziąć udział w ogólnopolskim wydarzeniu modlitewnym: RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA. Celem tej modlitwy będzie  przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie za ich cierpienia, a przez to pomoc w ratowaniu Polski i świata. Szczegóły można znaleźć na stronie tego wydarzenia: rozaniecdogranic.pl. Modlitwa rozpocznie się dziś o godz. 19.00 w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w wielu innych miejscach w Polsce i na świecie.
  16.  Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
  17. Zmarł śp. Władysław Nowak. Pogrzeb we wtorek o 13.00. Wieczne odpoczywanie…