Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

367
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. W Katechizmie Kościoła Katolickiego (nr 2181) czytamy: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
 3. W związku z odwołaniem dyspensy od następnej niedzieli nie będzie transmisji Mszy św. z naszego kościoła.
 4. Od 1 czerwca br. w całej Polsce wchodzi w życie nowe prawo regulujące przygotowanie do sakramentu małżeństwa.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, błogosławieństwo przedmiotów religijnych. Zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o Boże błogosławieństwo dla parafii.
 6. Dzisiaj kończą się nabożeństwa majowe.
 7. W miesiącu czerwcu Nabożeństwo  ku czci NSPJ codziennie 15 min. przed Mszą św.
 8. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 9. Jutro Święto NMP Matki Kościoła.
 10. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 11. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja oraz nowenna do św. Józefa.
 12. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za  kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa.
 13. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Ożanna o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Msza św. W kościele parafialnym o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie  do nieba”. Kapłani odwiedzą chorych, którzy korzystali dotychczas z posługi sakramentalnej w pierwsze piątki miesiąca, ale po wcześniejszym potwierdzeniu w zakrystii, że z tej posługi pragną skorzystać w najbliższy piątek. (zgłoszenia do czwartku), Chorych odwiedzimy od godz. 8.00.
 14. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz.17.00. Po Mszy św. spotkanie dla kl. VIII celem omówienia bierzmowania, które będzie w Leżajsku w sobotę 27 czerwca.
 15. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 16. Do odebrania prasa katolicka.
 17. Pierwsza Komunia św. dla dzieci kl. III odbędzie się 14 czerwca o godz. 12.30.
 18. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. W sobotę na 9.00 do tej posługi proszeni są rodzice dzieci kl. III.
 19. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele…

Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.

Św. Józefie módl się za nami.