Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocy – 29.04.2018 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
  2. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc maj – początek nabożeństw majowych. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci i młodzież.
  3. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy dbają o kapliczki na terenie naszej parafii.
  4. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
  5. W czwartek na Mszy św. o 15.00 modlimy się szczególnie w intencji naszych strażaków i Straży Grobowej. Po Mszy św. przemarsz przed remizę i dalsza część uroczystości.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00- następnie cicha adoracja,  o 17.30 odśpiewamy Litanię do Matki Bożej. Ożanna wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.00  spowiedź i Msza św. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba,  nie umrze w grzechu i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy od 8.00.
  7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
  8. W piątek po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  9. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 17.00. Jest to również spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VI, VII i II Gimnazjum.
  10. Najbliższa niedziela pierwsza miesiąca – poświęcenie przedmiotów religijnych, adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  11. W następną niedzielę zmiana godziny nabożeństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 16.00, której przewodniczyć będzie J.E. ks. abp Adam Szal. Modlimy się w intencji naszej OSP, która przeżywa swoje 100-lecie powstania. Po Mszy św. przemarsz przed gminę i poświęcenie pomnika bitwy pod Kuryłówką. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
  12. Za tydzień taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
  13. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia – „Niedziela” i „Cuda i łaski Boże”.
  14. W poniedziałek spotkanie ministrantów po Mszy św. na hali sportowej.
  15. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu  prosimy:
  16. kościół parafialny parafianie z Tarnawca z numerów – 43 a – 60 – w piątek po Mszy św.
  17. kościół św. Mikołaja parafianie z numerów –   514 – 516.