Ogłoszenia Parafialne – XXII Niedziela Zwykła – 3.09.2017r

296

 

Ogłoszenia Parafialne – XXII Niedziela Zwykła – 3.09.2017r.

 

 1. Msza św. w tygodniu o godz.18.00, sobota o 17.00.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż – o powołania do kapłaństwa i zakonu, w intencji wizytacji biskupiej, która odbędzie się w październiku i w intencji rekolekcji ewangelizacyjnych, które odbędą się w grudniu.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 4. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. oraz o przeczytanie czytań.
 5. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym.
 6. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 7. W piątek, przypada święto Narodzenia Matki Bożej, czyli MB Siewnej. Tegoż też dnia dokonamy aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszej parafii w kościele i rodzin w naszych domach. Pamiętamy jak 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. My zawierzymy parafię czasie Mszy św. o godz. 16.30 Ożanna i o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Wtedy też otrzymamy specjalnie wydrukowane teksty aby dokonać Aktu Zawierzenia Rodziny w domach. Po Mszy św. pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
 8. Także w piątek Starostwo Powiatowe i OO. Bernardyni zapraszają na kolejną XVIII Pielgrzymkę Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączoną z Dożynkami Powiatowymi na godz. 11.00 na plac przed Bazyliką.
 9. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” oraz „Cuda i Łaski”.
 10. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 11. kościół parafialny parafianie – 235 – 242 – w piątek po Mszy św.

 

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu.

 

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Mikołaj Klecha. Wieczne odpoczywanie …